Żuromin. Spotkanie z miłośnikami dwóch kółek

Policjanci z żuromińskiej KPP zorganizowali spotkanie z miłośnikami jednośladów. 9 maja przy Urzędzie Gminy w Żurominie 18 motocyklistów spotkało się ze stróżami prawa.
Spotkanie motocyklist�w oraz funkcjonariuszy policji

Spotkanie prowadzili sierżant sztabowy Tomasz Wnuk, starszy sierżant Artur Piotrowski oraz starszy sierżant Bogusław Kujawa.

Podczas spotkania użytkownicy dróg oraz policjanci dyskutowali na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na fakt bezpiecznej i rozważnej jazdy, o czym często motocykliści zapominają.

Użytkownik jednośladu na drodze ma dużo mniejsze szanse przeżycia podczas wypadku niż użytkownik czterech kółek, podkreślali policjanci.

Z kolei motocykliści zwracali uwagę, że często na drodze kierujący samochodami ich nie rozumieją i są nieuprzejmi.

Podczas spotkania funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego na życzenie właścicieli dwóch kółek przeprowadzali badanie na hałas.

– Dziękujemy wszystkim osobom, którzy przybyli na spotkanie i chcieli rozmawiać na tematy związane nie tylko z zachowaniem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego ale również wymienić się różnego rodzaju sytuacjami, z jakimi na co dzień się wszyscy kierujący spotykamy – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierż. szt. Tomasz Wnuk.

Redakcja

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.