Żuromin. Sprawdzian szóstoklasisty

Uczniowie wszystkich klas szóstych szkół podstawowych w Polsce pisali swój pierwszy egzamin. 5 kwietnia zmierzyli się oni ze sprawdzianem szóstoklasisty- ogólnokrajowym egzaminem sprawdzającym ich umiejętności nabyte w czasie dotychczasowej nauki
Test w Szkole Podstawowej nr 1 w �urominie Fot. Adam Toru�ski

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

Sprawdzian szóstoklasisty to oficjalna nazwa testu pisanego przez uczniów na zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Na terenie całego kraju przystąpiło do niego około 375 tysięcy trzynastolatków w 12,8 tysiącach szkół. Na terenie powiatu żuromińskiego odbył się on w 28 placówkach. Główny tekst opowiadał o Karolu Gaussie – niemieckim uczonym, matematyku, astronomie i fizyku. Tegoroczny test został zdominowany przez matematykę.

– Test był przystępny i nie było w nim zadania z którym uczniowie mogli by mieć poważne problemy, takiego które wykracza poza program nauki. Czas przeznaczony na napisanie jest zbyt krótki. Jeśli ktoś nie zrobił któregoś z zadań to pewnie dlatego że po prostu nie zdążył- mówi Katarzyna Kaczmarczyk, przewodnicząca komisji nadzorującej pisanie testu, a zarazem polonistka w Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie.

Uczniowie podzielają ten pogląd.

– Test był łatwy, tylko trochę trudniejsza była część z języka polskiego – komentuje Sebastian – szóstklasista. – Dla mnie test nie był ani łatwy ani trudny. Problem miałam tylko z jednym zadaniem z matematyki – relacjonuje Gabrysia, uczennica SP 1 w Żurominie. Sprawdzian ten był pierwszym w życiu tak poważnym testem dla wszystkich biorących w nim udział uczniów. Wzięcie w nim udziału jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Może on też zadecydować o przyjęciu ucznia do gimnazjum, znajdującego się poza jego miejscem zamieszkania.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.