Żuromin. Starosta i burmistrz rozpoczęli budowę

Budowa obwodnicy rozpoczęta. W sobotę 9 lipca starosta Janusz Welenc i burmistrz Zbigniew Nosek w towarzystwie marszałka Adama Struzika symbolicznie wbili łopaty w miejscu rozpoczęcia budowy. Tym samym sen naszych władz o obwodnicy stał się rzeczywistością.
Pierwsze �opaty na placu budowy wbi� burmistrz Zbigniew Nosek, starosta Janusz Welenc, Marsza�ek Adam Struzik, przedstawiciele wykonawcy oraz inni go�cie tej uroczysto�ci

Joanna Stachowicz, Adam Ejnik

W sobotę 9 lipca odbyła się uroczystość, podczas której na placu budowy obwodnicy została odsłonięta tablica informująca o rozpoczęciu inwestycji. Wbito też w ziemię łopaty na znak rozpoczęcia budowy. Prace mają już rozpocząć się w najbliższym miesiącu. Burmistrz Zbigniew Nosek oraz starosta Janusz Welenc podkreślili, że uroczyste wprowadzenie na plac budowy jest efektem bardzo dobrej współpracy władz samorządowych miasta, powiatu i województwa mazowieckiego. W uroczystości wzięli udział między innymi Renata Drążewska dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich rejon Ciechanów, przedstawiciele wykonawcy, ksiądz dziekan Kazimierz Kowalski, jak również władze samorządowe. Gościem honorowym był Marszałek Województwa Adam Struzik. Wykonawca (Konsorcjum składające się z trzech firm: dwóch z Warszawy i jednej z Litwy) na zbudowanie obwodnicy ma czas do kwietnia 2013 roku, ale jak mówią wykonawcy, może to nastąpić nawet wcześniej. Koszt budowy wynosi 24.331.310,97 złotych. Fragmenty uroczystości można było obejrzeć jeszcze tego samego dnia w TVP Info.

Obwodnica to inwestycja, która była priorytetem dla władz miasta i powiatu. Już od wielu lat problem ulicy, dzięki której można by ominąć centrum miasta był wałkowany i przez burmistrza, i przez rady kilku kadencji. Początkowo otrzymano wojskowe projekty, na których ulica znajdowała się na schodach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Oczywiście takiego projektu nikt nie przyjął. Stare projekty zmieniono, ale tych zmian projektanci z urzędu wojewódzkiego nie chcieli zatwierdzić, ponieważ w projektach nie uwzględniono odpowiedniej ilości dróg serwisowych. Gdy już te zmiany zatwierdzono, pojawiali się kolejni projektanci, którzy znów stwarzali problemy. Jak już projekt przeszedł wszystkie weryfikacje, pojawił się problem przejęcia gruntów od ich posiadaczy. Dziś te problemy samorządy mają już za sobą.

Żuromin będzie miał obwodnicę.

[quote=]Obwodnica zaczyna się za Żurominem na drodze do Franciszkowa. Tu kierowcy, żeby ominąć miasto będą musieli skręcić w lewo na rondzie, które w tym miejscu powstanie. Droga będzie dalej biegła za hotelem na ulicy Kołowej, po lewej stronie ominie bloki na ulicy Zamojskiego i na wysokości początku „magazynów” połączy się z ulicą Wyzwolenia. W tym miejscu zaplanowano drugie rondo. Ostatni fragment drogi prowadzi do ulicy Lidzbarskiej tuż przed cmentarzem. Z ulicą Lidzbarską nowa droga nazwana Okrężną połączy się również rondem. (projekt obwodnicy wykonała Marianna Budzińska z Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie).[/quote]

[gmap]Żuromin[/gmap]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.