Żuromin. Uczniowie w „Kamienicy”

Uczniowie dwóch żuromińskich klas: II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie odwiedzili warszawski teatr „Kamienica”. Była to nagroda za zwycięstwo w konkursie ekologicznym organizowanym przez żuromiński oddział Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.
Pami�tkowe zdj�cie uczni�w z Emilianem Kami�skim Fot. Adam Ejnik

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Teatralny spektakl, warsztaty aktorskie oraz niezapomniana rozmowa z aktorem i właścicielem teatru Emilianem Kamińskim to największe atrakcje wycieczki do warszawskiego teatru „Kamienica”. W edukacyjnej wyprawie 2 czerwca wzięło udział 44 uczniów z dwóch żuromińskich podstawówek. Była to nagroda za zwycięstwo w ekologicznym konkursie organizowanym przez żuromiński oddział Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

– Uczniowie przeniosą się w magiczny świat teatru – zapewniała przed wyjazdem Wioleta Bartosiak koordynatorka projektu.

W jej słowach nie było przesady. Uczniowie poznali teatr od podszewki. Najpierw obejrzeli spektakl „Trzy świnki i wilk” z niezapomnianą kreacją Michała Sitarskiego w roli wilka. Potem uczestniczyli w spotkaniach ze specjalistą od oświetlenia, dźwiękowcem. Brali udział w warsztatach aktorskich. Zwiedzili teatr od kulis. Wreszcie spotkali się ze słynnym aktorem i właścicielem Kamienicy Emilianem Kamińskim.

W wycieczce klasom towarzyszyły przedstawicielki fundatora nagrody i organizatora konkursu Joanna Piskorz dyrektor żuromińskiej placówki banku oraz Wioleta Bartosiak koordynatorka projektu.

– Wycieczka, którą zafundował nam Bank to znakomita i niezapomniana lekcja dla naszych uczniów – mówi Tamara Grześkiewicz wychowawczyni klasy I a – za co Bankowi serdecznie dziękujemy – dodaje.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.