Żuromin. Urząd bez parkingu

- Instytucja użyteczności publicznej nie dba w ogóle o swoich klientów – pisze Czytelnik - Przy odrobinie zaradności Pani Naczelnik Poczty mogłaby i powinna doprowadzić do powstania parkingu, bo jak na razie ta skarpa nikomu nie jest potrzebna.Problem braku parkingu przy poczcie w Żurominie znany jest powszechnie wszystkim mieszkańcom gminy.
Przy budynku Poczty nie mo�na parkowa� samochod�w

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Czytelnik zwraca uwagę na to, że blok, w którym znajduje się Poczta w Żurominie stoi na sztucznie usypanym wzgórku. Idąc do niej tak z prawej jak i z lewej strony, trzeba się wspinać pod górkę.

Gorzej mają zmotoryzowani.

– Jeszcze nie tak dawno temu można było wjechać samochodem w tzw. wjazd na posesję, w którym mieściły się cztery samochody osobowe – pisze w liście do redakcji Czytelnik – Można było wrzucić list do skrzynki i z zachowaniem bezpieczeństwa wycofać się i odjechać.

Sytuacja się zmieniła razem z powstaniem w bloku obok Poczty, biura geodezyjnego.

– Właściciel postarał się o ustawienie znaku drogowego pionowego „zakaz ruchu” z tabliczką, że nie dotyczy jego i mieszkańców bloku. Obecnie w tym miejscu codziennie widuję stojący samochód właściciela biura, a dla człowieka zmotoryzowanego, starszego czy nawet inwalidy nie ma miejsca aby zaparkować – pisze z wyrzutem Czytelnik.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Poczta w Żurominie zna problem braku parkingu i zarządzający wielokrotnie zastanawiali się, jak rozwiązać tę kwestię. Nie jest to jednak łatwa sprawa. Dowiedzieliśmy się również, że liczba niezadowolonych klientów Poczty zwiększyła się po pojawieniu się w tym miejscu znaku zakazującego ruch.

W sprawie ewentualnej budowy parkingu przy ulicy Warszawskiej skontaktowaliśmy się z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie, który jest zarządcą tej drogi.

– Jest to droga główna ruchu przyspieszonego, a na tego typu trasach dążymy do ograniczenia zjazdów, aby drogi były jak najmniej kolizyjne – poinformowała nas Monika Burdon Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – nie jest więc możliwa budowa parkingu wzdłuż drogi, przy której znajduje się poczta.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.