Żuromin. Wizytówka miasta otwarta

Wstęga przecięta. W czwartek, 8 grudnia, nastąpiło oficjalne otwarcie przebudowanego Żuromińskiego Centrum Kultury. Piękny obiekt, który jest wizytówką naszego miasta kosztował budżet 1.550.096,52 zł.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Starosta, burmistrz, radni, dyrektorzy placówek podległych gminie, goście z Bieżunia wszyscy wzięli udział w otwarciu nowooddanego budynku Żuromińskiego Centrum Kultury.

Przebudowany obiekt Żuromińskiego Centrum Kultury za kwotę 1.550.096,52 złotych został oficjalnie otwarty. Przypomnijmy. Prace budowlane firma Domex z Żuromina rozpoczęła drugiego marca. W ramach robót dobudowane zostało piętro, na które prowadzi klatka schodowa, a tam mieści się duża sala wystawowa, dwa pomieszczenia biurowe i łazienka. Zbudowane zostało także oddzielne wejście, od ulicy Warszawskiej, do sali kinowej. Budynek ŻCK z zewnątrz zyskał nowy, według większości mieszkańców miasta, piękny wygląd, a także około 175 metrów kwadratowych powierzchni. W czwartek, 8 grudnia, władze gminne, powiatowe i zaproszeni goście mieli możliwość przecięcia wstęgi i rozpoczęcia nowego rozdziału w tworzeniu kultury w mieście.

W trakcie ponadgodzinnej oficjalnej części gospodarz obiektu, dyrektor ŻCK Piotr Wlizło oprowadził gości po przebudowanym obiekcie, w nowej sali na piętrze zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą budowy obiektu, a także jego historii, o której opowiadał burmistrz Zbigniew Nosek.

W wystąpieniach wszyscy zgodnie podkreślali słuszność tej inwestycji i inwestycji kulturę w mieście. W ramach inwestycji w kulturę Starosta Janusz Welenc wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Rzymowskim przekazali na ręce dyrektora czek na kwotę 8.000 złotych na doposażenie studia nagrań, a Bank Spółdzielczy w Żurominie reprezentowany przez Romana Stachyrę i Kazimierza Bulkowskiego zapowiedzieli przekazanie 8.500 złotych, by „kultury Żuromina nie tworzył tylko wspaniały budynek”.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.