Żuromin. Wreszcie się udało. Tjon A Ong zwycięża w Żurominie

Dwa lata temu był ósmy, w ubiegłym roku już drugi, ale w tegorocznej imprezie nie miał sobie równych. Holender tajlandzkiego pochodzenia Andrew Tjon A Ong wygrał tegoroczną XIII edycję imprezy Polska Gra Open 2013. Był jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa i nie zawiódł. W turnieju wzięło udział dwóch żurominian – Konrad Stawiski i Filip Przystup.
Najlepsi w tegorocznej edycji Polska Gra Open

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Tydzień zmagań potrzebny był na wyłonienie najlepszego zawodnika tegorocznego turnieju w warcaby stupolowe Polska Gra Open.

Do Żuromina przyjechało sześćdziesięciu jeden zawodników z całego świata. W tym roku mogliśmy oprócz stałych gości z Ukrainy, Łotwy, Litwy, Rosji czy Holandii gościć zawodników z dalekiej Jakucji, a także Surinamu.

– Cieszy, że zawodnicy chcą tu przyjeżdżać. To oznacza, że turniej ten stoi na wysokim poziomie – mówi organizator imprezy, członek zarządu Europejskiej Federacji Warcabowej Leszek Pętlicki.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim rozegrano dziewięć rund, a zawodnicy na każdy ruch mieli osiemdziesiąt minut plus jedną minutę. Partie trwały zazwyczaj po kilka godzin. W imprezie zwyciężył uznawany za jednego z faworytów Holender Andrew Tjon A Ong. W ciągu ostatnich trzech lat zawodnik ten plasował się w czołówce najlepszych tego turnieju. Dwa lata temu był ósmy, w ubiegłym roku uznał wyższość jedynie arcymistrza światowego Aleksandra Getmańskiego. W tym roku nie miał sobie równych. Za plecami zwycięzcy uplasowali się Viktoriya Motrichko z Ukrainy oraz Polak Karol Cichocki.

[b]Żuromiński akcent [/b]

Wśród największych tuzów tegorocznych zmagań w warcaby stupolowe kibice mogli obserwować poczynania dwóch zawodników z Żuromina. Młodzi warcabiści Konrad Stawiski i Filip Przystup wzięli udział w turnieju Polska Gra po raz kolejny. Dla nich ten turniej to przygoda, znakomita nauka, która ma procentować w kolejnych latach na następnych tego typu turniejach. Z dwójki młodych graczy lepiej zaprezentował się Stawiski, który zgromadził siedem punktów, Przystup zakończył zmagania warcabistów z dwoma punktami na koncie.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.