Żuromin. Za kółko na kacu

6 pijanym kierowcom zabrano prawo jazdy – to pokłosie jednodniowej akcji żuromińskiej policji „Trzeźwy poranek”. – Tego typu kontrole będziemy powtarzać – mówi st. asp. Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.
6 zabranych praw jazdy, to efekt dzia�a� drog�wki tylko jednego poranka

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Dwa patrole żuromińskiej drogówki w poniedziałek 3 października od godziny 4:00 do 8:00 skontrolowały 129 pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców. W ciągu tylko tego jednego poranka policja zabrała prawo jazdy 6 kierowcom. 3 z nich było w stanie nietrzeźwości, 3 po użyciu alkoholu. Rekordzista miał 0,45 mg alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0,9 promila przy dopuszczalnej normie 0,2). Był to mieszkaniec Lidzbarka i ,jak tłumaczył, jechał do pracy do Warszawy.

Policja kontrolowała dwa miejsca w powiecie. Jeden patrol zatrzymywał w Żurominie, drugi w gminie Siemiątkowo. Kierownik drogówki zapewnia, że takie akcje będą się powtarzały w różnych miejscach powiatu.

– Wyeliminować pijanych kierowców się nie da, ale dla bezpieczeństwa innych użytkowników naszych dróg postaramy się, aby było ich coraz mniej – przestrzega Składanowski.

Zapowiada też kolejne akcje tego typu.

– Na pewno będziemy powtarzać akcję „Trzeźwy poranek”, ale też kontrolować będziemy kierowców wracających z dyskotek – mówi kierownik drogówki.

Jak pokazują policyjne statystyki pijanych kierowców wciąż na naszych drogach jest zbyt wielu. W ostatnich miesiącach policjanci zatrzymali 46 pijanych użytkowników dróg (30 w sierpniu, 16 we wrześniu).

Policja przypomina również, że każdy kierowca może sprawdzić, ile alkoholu znajduje się w jego organizmie. W tym celu ma prawo udać się do komendy i poprosić o sprawdzenie alkomatem stanu trzeźwości.

Nie radzimy jednak przyjeżdżać na kontrolę, prowadząc samochód. Były już przypadki, ze nieroztropni kierowcy w ten właśnie sposób tracili prawo jazdy.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.