Żuromin. Za makulaturę wycieczka do teatru

Uczniowie z klas II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie pojadą do teatru „Kamienica” w Warszawie. Wycieczka ta jest nagrodą za zwycięstwo w ekologicznym konkursie zbierania makulatury. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest żuromiński oddział Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.
Uczniowie z niecierpliwo�ci� czekali nagr�d niespodzianek

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Uroczyste wręczenie nagród dla uczniów dwóch żuromińskich podstawówek odbyło się w środę 4 maja. Główną nagrodę, którą był bilet na wycieczkę do Warszawy, oraz szereg upominków dla dzieci i ich wychowawców wręczali przedstawiciele Banku Spółdzielczego: Prezes Zarządu Andrzej Szwejkowski, dyrektor żuromińskiej placówki Joanna Piskorz oraz koordynatorka projektu Wioleta Bartosiak.

Uczniowie ze zwycięskich klas będą gościć w teatrze znanego aktora Emila Kamińskiego „Kamienica” w Warszawie. Nie będzie to jednak zwykła wizyta. Dzieci w teatrze spędzą niemal cały dzień. Będą brały udział w warsztatach teatralnych, zwiedzą teatralne pomieszczenia, spotkają aktorów, obejrzą spektakl.

– Uczniowie przeniosą się w magiczny świat teatru – zapewnia Wioleta Bartosiak koordynatorka projektu – będzie to niezapomniana wizyta.

Przypomnijmy: 4 098 kg makulatury zebrały dzieci z klasy IIa (wychowawca Marzena Staroń) Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie, 2700 kg dzieci z klasy Ia (wychowawca Tamara Grześkiewicz) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie. Obie klasy wygrały konkurs ekologiczny organizowany przez Polski Bank Spółdzielczy.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.