
Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl
Od września 2011 w Zespole Szkół nr 1 w Żurominie, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Będzyminie i Samorządowej Szkole Podstawowej w Chamsku był realizowany projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej „Wiem więcej – mogę więcej”. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach rozwijających uzdolnienia matematyczno-przyrodnicze, w zajęciach wyrównawczych, korekcyjno – kompensacyjnych, logopedycznych, rewalidacyjnych. W ramach projektu odbyły się też intensywne szkolenia językowe i komputerowe zakończone egzaminami zewnętrznymi, warsztaty wsparcia psychologicznego oraz doradztwa zawodowego. Uczestnicy zajęć otrzymali podręczniki, ćwiczenia, przybory, kalkulatory oraz posiłek w czasie trwania zajęć. Uczniowie, którzy nie mieszkają w Żurominie byli bezpłatnie przywożeni na zajęcia przez firmę transportową. Projekt przewidywał również szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach projektu. Odbyli oni 20 – godzinny kurs na temat wykorzystywania multimediów w praktyce szkolnej. Wartość projektu wyniosła około 900 tysięcy złotych.
[b]W Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie utworzono 60 grup[/b]Z SSP Nr 1 w Żurominie w projekcie wzięło udział 288 uczniów. Łącznie utworzono 60 grup uczniów, którzy brali udział w zajęciach rozwijających, wyrównawczych, korekcyjno – kompensacyjnych, logopedycznych i w warsztatach psychologicznych. Uczestniczyli oni także w intensywnych szkoleniach językowych, które zakończyły się egzaminem zewnętrznym TELC i w zajęciach z zakresu technik komputerowych, które również zakończyły się egzaminem zewnętrznym ECDL. Dzięki projektowi szkoła otrzymała kserokopiarkę, rzutnik, 2 laptopy, tablicę interaktywną oraz zestaw pomocy logopedycznych
[b]276 gimnazjalistów[/b]W projekcie wzięło udział 276 uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Żurominie. Podobnie jak uczniowie SSP nr 1 uczestniczyli oni w intensywnych szkoleniach komputerowych i językowych, które zakończyły się egzaminem zewnętrznym. Odbyły się również zajęcia rozwijające z matematyki, biologii, geografii, fizyki, z zakresu technik komputerowych, języka angielskiego i języka niemieckiego. Uczniowie brali także udział w zajęciach wyrównawczych z języka polskiego, chemii, matematyki i fizyki. Odbywały się też warsztatowe zajęcia wsparcia psychologicznego i doradztwa zawodowego. Realizacja projektu pozwoliła na doposażenie bazy dydaktycznej w szkole. Zakupiono pracownię do nauki języków obcych wraz z tablicą multimedialną i projektorem oraz przenośny zestaw multimedialny.
[b]Wszyscy uczniowie z Będzymina wzięli udział w projekcie[/b]W Samorządowej Szkole Podstawowej w Będzyminie w wszyscy uczniowie uczestniczyli w projekcie. W sumie zorganizowano 13 grup, które wzięły udział m.in. w zajęciach rozwijających, wyrównawczych, zajęciach z języka angielskiego, logopedycznych, rewalidacyjnych.
– Zajęcia były bardzo pomocne – mówi dyrektor szkoły Piotr Budzich – przyczyniły się do tego, że nasi szóstoklasiści napisali test na zakończenie szkoły najlepiej w gminie.
Dzięki projektowi w Będzyminie m.in. wyposażono pracownie językową na 12 stanowisk i zakupiono nauczycielom pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć w projekcie.

Dodaj komentarz