Żuromin. Zespół Szkół nr 2 zdobywa pieniądze

Wykorzystanie pieniędzy unijnych to napisanie dobrych wniosków. Takie zadania spadają na projektantów programu mieszczącego się ramach „Kapitał Ludzki”. - W ramach tego programu opracowano i zostały przyjęte do realizacji z przeznaczeniem dla naszych uczniów pięć programów – mówi dyrektor ZS nr 2 w Żurominie Roman Lewandowski.

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Pierwszy projekt nosi tytuł „Robotyka w Żurominie szansą dla młodych”. Szkoła zdobyła na niego 50.000 złotych. Projekt powstał na wniosek Jacka Gowina nauczyciela informatyki i robotyki. Drugi to „Sport to zdrowie” czyli dodatkowe zajęcia z tenisa ziemnego. Wniosek przygotował Roman Lewandowski dyrektor szkoły. ZS 2 pozyskało w tym projekcie również 50.000 zł. Trzeci projekt „Ja też chcę zostać Einsteinem – nauka szansą na wsi”. W tym projekcie ma swój udział Ewa Łyczek i też jest na 50 tysięcy złotych. Czwarty projekt dotyczy edukacji ekologicznej i prozdrowotnej zatytułowany „Blisko z przyrodą”, powstał przy współudziale Marzeny Lewandowskiej na sumę 45.200zł. W tym programie będziemy realizować wycieczki edukacyjne między innymi do Białowieży czy do pobliskich Konopat. Ostatni piąty projekt to „Edukacja sportowa drogą do wszechstronnego rozwoju u dzieci i młodzieży szkolnej”. W nim głównie chodzi treningi piłki siatkowej, udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej oraz organizowanie zawodów szkolnych. Koordynuje ten projekt Zbigniew Truszczyński a opiewa on na sumę 45.200 złotych.

– Projekty te są krótkie i treściwe a musimy zrealizować je do końca czerwca – odpowiada Lewandowski.

Za całość realizacji projektów odpowiada dyrektor. On też podpisuje umowę w sprawie realizacji. Pieniądze wstawione są do budżetu gminy, ale pochodzą z Mazowieckiej Jednostki Programów Unijnych.

– Mamy jeszcze jeden przyjęty wniosek – zdradza tajemnicę dyrektor „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grupy o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” na sumę ponad 500 000 zł Czekamy tylko na podpisanie umowy – kończy Roman Lewandowski.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.