Żuromin. Żurominianie na warsztatach

Wśród prawie dwóch tysięcy uczestników 6 Przystanku „PaT” nie zabrakło także żuromińskich krótkofalowców oraz grupy „Cukry” z Żuromińskiego Centrum Kultury. Żurominianie prowadzili zajęcia i brali udział w warsztatach humanistycznych i artystycznych
Grupa �Cukry z �uromi�skiego Centrum Kultury�

Kacper Czerwiński

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Po raz szósty odbył się przystanek „PaT”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Główna Policji. Jest to jedno z działań programu „Profilaktyka a Ty”. Jak sami autorzy piszą jest on skierowany do ludzi, którym bliska jest myśl humanistyczna. W tegorocznej akcji udział wzięły dwie żuromińskie grupy: krótkofalowcy z Dwójki oraz „Cukry” z Żuromińskiego Centrum Kultury”. Oprócz zajęć profilaktycznych uczestnicy mają do wyboru obszerną paletę warsztatów artystycznych. Wśród nich znalazły się między innymi : teatralne, wizażu, dramy czy taniec towarzyski i warsztaty krótkofalarskie. Te ostatnie były prowadzone przez Ewę Michałowską, dziennikarkę Polskiego Radia i Wiesława Pasztę, dziennikarza Kuriera Żuromińskiego.

-Początkowo byłam na warsztatach dziennikarskich ale przeniosłam się do krótkofalarskich – mówi Ola Dobiesz z Żuromina – Co prawda miałam dużą tremę kiedy nawiązywałam pierwszą swoją łączność w życiu, ale potem poszło mi już dobrze. To bardzo fajne hobby i mam nadzieję – kończy Ola.

Grupa krótkofalarska przeżyła sporo emocji. Wyprawa na prawie 40 metrową wieżę obserwacyjną położoną na skraju Puszczy Kurpiowskiej była sporym wyzwaniem. Dzięki uprzejmości nadleśnictwa 15 osobowa grupa krótkofalowców na prawie trzy godziny panowała na tarasie widokowym, nawiązując łączności w paśmie UKF między innymi z Łodzią, Ełkiem, Łomżą i Mrągowem. W ostatnim dniu odwiedził naszą grupę młodszy inspektor Wiesław Guziński , komendant powiatowy Policji w Żurominie .

– Gratuluję udziału w tak zaszczytnej akcji jakim jest PaT – powiedział między innymi Wiesław Guziński – No i cieszę się, że bierze w niej udział młodzież z Żuromina – dodał inspektor Guziński.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.