Żuromin z Lubowidzem w finale ,,rejonu”

Młode siatkarki z żuromińskiej ,,Jedynki” i Lubowidza reprezentowały nasz powiat w rejonowych zawodach mini siatkówki. Obie ekipy nie miały sobie równych, a w derbowym boju o 1. miejsce lepsze okazały się żurominianki.

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

Zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Żurominie były gospodyniami zawodów rejonowych w mini siatkówce. Gościły one 9 lutego koleżanki z Lubowidza i ekipy reprezentujące inne okoliczne powiaty. Turniej, w którym wzięło udział sześć ekip rozegrany został w systemie dwuetapowym. W grupie pierwszej znalazły się: Żuromin, Pułtusk i Naruszewo. W drugiej zmierzyły się: Lubowidz, Szreńsk i Opinogóra. Drużyna mini siatkówki musi zawierać co najmniej osiem zawodniczek, ponieważ gra się dwiema ,,czwórkami” naprzemienne z włączeniem dowolności składu w tie -breaku. Żurominianki już w pierwszym meczu, mierząc się z Pułtuskiem pokazały swoją wysoką formę. Grały one bardzo skutecznie i zwyciężyły 2:0 mając ponad dziesięciopunktową przewagę w obydwu setach. W pojedynku z Naruszewem dominowały jeszcze bardziej. Świetnie szło im w ataku, przyjęciu i obronie. Rywalki potrafiły zdobyć jedynie 11 punktów pierwszym i 8 w drugim secie. Lubowidz miał zdecydowanie trudniejsze przeciwniczki w grupie. W pojedynku ze Szreńskiem sety kończyły się wysokim prowadzeniem jednej lub drugiej z ekip. W pierwszej partii nasze zawodniczki wygrały 25:13 ale w drugiej uległy rywalkom zdobywając tylko jeden punkt więcej niż one wcześniej. Tie- break zapowiadał więc bardzo zaciętą walkę. Lubowidzanki potrafiły w nim zebrać wszystkie swoje siły i zwyciężyły 15:10. W meczu z Opinogórą zagrały bardzo podobnie. Zwyciężyły w pierwszym secie bardzo zdecydowanie 25:10, by w drugim zdobyć tylko 17 punktów. Jednak i tym razem w tie- breaku szybko się pozbierały i wygrały 15:8. O trzecie miejsce zagrały zespoły zajmujące drugie miejsca w grupach. Szreńsk pokona Pułtusk 2:0. Ścisły finał całej imprezy to pojedynek Żuromina i Lubowidza. Dziewczęta które grają w jednym klubie(Rosario Lubowidz), tym razem zagrały przeciwko sobie. Mecz ten był bardzo widowiskowy. Były okrzyki kibiców, radość i śmiech ale też polały się łzy po przegranym secie. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Lubowidza. Siatkarki z ,,Jedynki” popełniły kilka błędów i podłamały się. Ugrały 18 punktów. W drugim secie natomiast uzyskały na początku przewagę i nie oddały jej do końca seta. Tryumfowały one 25:16. Podobnie przebiegał tie- break. Żurominianki zagrały bardzo konsekwentnie i zwyciężyły 15:8.