Żuromińskie bale gimnazjalne

Bale gimnazjalne w Żurominie są już tradycją. Od początku istnienia gimnazjów, na 100 dni przed egzaminami uczniowie bawią się do późnych godzin nocnych. Tak było i w tym roku 1 lutego w Gimnazjum nr 1 oraz 8 lutego w Gimnazjum nr 2 gimnazjaliści mieli bal.
Niezwykle efektowny polonez Gimnazjum nr 1

Maciej Zaremba

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Gimnazjaliści z Żuromina wyprawiali bale. 1 i 8 lutego w dwóch żuromińskich gimnazjach młodzież wraz z rodzicami organizowała tę tradycyjną już imprezę. Na bal uczniowie i ich rodzice zaprosili nauczycieli.

Uroczystość gimnazjalna przypomina studniówkę. Właściwie niczym się od niej nie różni. Na początku są podziękowania, głos zabiera dyrektor, uczniowie, rodzice. Potem jest polonez i rozpoczyna się świętowania przy stołach i na parkiecie. Bale gimnazjalne urządzone zostały w macierzystych szkołach w Gimnazjum nr 1 w sali gimnastycznej, w Gimnazjum nr 2 część oficjalna w sali gimnastycznej, część zabawowa na stołówce i holu. W przypadku studniówek uczniowie od kilkunastu lat wynajmują do tego celu lokale i sale bankietowe. Bal gimnazjalny podobnie jak matura wyprawiany jest przed ważnym egzaminem. W przypadku gimnazjalistów przed egzaminem gimnazjalnym, który uczniowie pisać będą w kwietniu.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.