Żuromińskie maluchy odwiedziły policjantów

Dzieci z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 2 w Żurominie odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Żurominie. Przedszkolaki miały możliwość z bliska zapoznać się i przyjrzeć pracy policjantów z żuromińskiej komendy, a także poznać technikę daktyloskopii.
NULL

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Żurominie, a także z Przedszkola nr 2 w Żurominie złożyły niecodzienną wizytę policjantom. Maluchy wraz z paniami przedszkolankami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Żurominie. Przedszkolaki z bliska mogły przekonać się, na czym polega służba w policji, a także poznać pracę policjantów, pracowników cywilnych, umundurowanie i wyposażenie do codziennej służby. Dzieci zwiedzanie rozpoczęły tuż po godzinie 9:00. Wraz z jednym z policjantów z Wydziału Prewencji maluchy zwiedzały budynek Komendy Powiatowej Policji. Dodatkowo policjant prowadził dla dzieci prelekcję, w czasie której opowiadał o ciężkiej pracy policjantów. W każdym z prezentowanych pomieszczeń przedstawiał, czym zajmują się pracownicy żuromińskiej komendy i policjanci.

– Dzieci mogły obejrzeć stanowisko kierowania, pokój do daktyloskopii czy salę konferencyjną – mówi oficer prasowy Tomasz Wnuk.

– Technik kryminalistyki opowiadał o swojej pracy i czynnościach, jakie wykonuje na miejscu zdarzenia i zabezpieczaniu śladów. Dodatkową frajdą dla dzieci była możliwość wykonania odcisku palca. Na własnej skórze dzieci mogły sprawdzić, jak to wygląda – tłumaczy Wnuk.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe.

– Dzieci wracały do przedszkola w dobrych nastrojach, co można uznać za potwierdzenie udanego i owocnego spotkania – kończy oficer prasowy żuromińskiej komendy.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.