Żuromińskie technikum ma haka na raka

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie włączył się do ogólnopolskiego programu „Mam haka na raka”. W „Dniu Hakowicza” 4 lutego uczniowie przemaszerowali ulicami miasta, by zachęcić lokalną społeczność do wykonania badań profilaktycznych. Tegoroczna siódma edycja programu poświęcona jest nowotworom układu chłonnego – chłoniakom.
Uczniowie przemaszerowali centrum miasta

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Ogólnopolski program „Mam haka na raka” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Ideą programu jest zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków. Poprzez kształtowanie postaw prozdrowotnych młodzież ma oswajać się z tematem chorób nowotworowych i zachęcać dorosłych do profilaktycznych badań. W projekcie bierze udział pięcioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie Krystian Kucharski, Magda Kowalczyk, Sandra Radka, Maria Kaźmierczyk oraz Magda Stańczak wraz z opiekunką Marią Skolmowską-Karpińską. Uczniowie zdobytą podczas akcji wiedzę starają się przekazywać swoim kolegom i koleżankom ze szkoły. Prowadzą działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności.

– Nasza grupa zorganizowała już prelekcje dla klas trzecich z naszej szkoły – mówi lider grupy Krystian Kucharski.

We wtorek 4 lutego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie przeprowadzili marsz. Wtedy też przypadał oficjalny „Dzień Hakowicza”.

– Maszerowaliśmy spod terenu naszej szkoły do centrum miasta. Tam rozdawaliśmy ulotki. Mam nadzieję, że nasza akcja przyniesie skutek i ludzie będą pamiętać o profilaktyce – mówi Krystian Kucharski.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.