Informacje Samorząd

URZĄD KONSULTOWAŁ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Kuczborski urząd gminy prowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy. Zgłaszali oni swoje uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
fot. UG Kuczbork

W ubiegłym roku samorząd podpisał umowę na realizację Indywidualnego Planu Konsultacji w ramach projektu grantowego „Wspólny Plan” realizowanego przez WiseEuropa – Fundację Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich z Warszawy oraz Fundację Stabilo z Torunia, współfinansowanego ze środków EFS w ramach POWER 2014-2020. W ramach grantu gmina otrzymała środki na zakup m.in. laptopów, roll-upów, stołów i ław, a także kącika dla dzieci. Jednym z zadań, jakie gmina musiała zrealizować, było przede wszystkim zorganizowanie mobilnego punktu konsultacyjnego. Tak właśnie się stało. Najpierw na początku lipca, a teraz 23 lipca na placu przy Urzędzie Gminy w Kuczborku – Osadzie zorganizowano taki właśnie punkt konsultacyjny w specjalnym namiocie, w którym mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu geodezyjnego Kuczbork i Kuczbork –Osada. W punkcie tym informowano o procedurze planistycznej i możliwości zapoznania się z serwisem kMAP, dzięki któremu mieszkańcy mogli składać swoje opinie, proponowane zmiany i uwagi do planu.

Punkt konsultacyjny cieszył się zainteresowaniem. I za pierwszym razem, i za drugim swoje zainteresowanie wyraziło sporo mieszkańców gminy,

– Plan robimy, bo takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. Zainteresowanie jest duże, zwłaszcza w pierwszym terminie było całkiem sporo zainteresowanych – mówi wójt Jacek Grzybicki. Gmina musiała przeprowadzić konsultacje dwukrotnie do 31 lipca. Teraz będzie prowadzona kolejny etap mający na celu wprowadzenie uwag do planu, a później jego uchwalenie.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Do tego planu składam wniosek aby Gmina Kuczbork i Gmina Żuromim w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim wybudowano ścieżkę rowerową Kuczbork – Żuromin

    • a ja mam inny wniosek o uchwalenie zakazu budowania nowych chlewni i kurników na najbliższe 30 lat- więcej nie pożyje.