Informacje

URZĘDNICY ZEBRALI 50 WORKÓW ŚMIECI Z OKOLICZNYCH DRÓG

Bieżuńscy urzędnicy postanowili w Światowy Dzień Ziemi wyjść chwilę szybciej z pracy, żeby zrobić dobry uczynek dla matki natury.
fot. UMIG Bieżuń

Spontaniczna akcja przyniosła wiele korzyści dla środowiska. W ubiegły czwartek, 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji pracownicy bieżuńskiego magistratu z burmistrzem Andrzejem Szymańskim na czele wyruszyli do nietypowej pracy. Uzbrojeni w worki na śmieci, rękawice ochronne i grabie postanowili pozbierać śmieci z najbliższej okolicy. Posprzątali teren łowiska „Borek” oraz drogi gminne.

W sumie zebrali ponad 50 dużych worków śmieci. Wyciągali z rowów plastikowe i szklane butelki. Oprócz tego w workach znalazły się opakowania po przekąskach wyrzucane przez pieszych, jak i kierowców pojazdów. Przekrój zgromadzonych śmieci był ogromny. Najważniejsze, że znalazły się one tam, gdzie ich miejsce, czyli na wysypisku śmieci. Pamiętajmy, że plastikowe odpady nie tylko długo się rozkładają, ale mogą być też zjedzone przez dzikie zwierzęta, co może się dla nich skończyć tragicznie. Urzędnicy na zakończenie posadzili na „Borku” 26 nowych drzewek. To była bardzo szczytna akcja. Gratulujemy!

Kacper Czerwiński

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.