Nieskategoryzowane

USŁUGI OPIEKUŃCZE Z MAŁYM ZAINTERESOWANIEM

Od 25 maja istnieje możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkołach dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych i konsultacji dla ósmoklasistów. Nie ma jednak zbytniego zainteresowania.
Do żłobka wciąż chodzi na razie tylko 12 dzieci
Autor zdjęcia: Agnieszka Orkwiszewska

Od 25 maja Ministerstwo Edukacji przywróciło możliwość organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymany został obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole to dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. 
W gminie Żuromin wielkiego zainteresowania nie było. Jak podała nam kierownik wydziału edukacji magistratu Bożena Fijałkowska, w poniedziałek 25 maja do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie zgłoszono 1 dziecko, do oddziału przedszkolnego nikogo, a konsultacjami dla uczniów kl. VIII zainteresowanych było 18 osób. Do Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie zgłoszono 6 dzieci, do tamtejszego oddziału przedszkolnego 14 dzieci, a na konsultacje 9 uczniów kl. VIII.
W szkole w Chamsku nie było dzieci ani w kl. I-III, ani w oddziale przedszkolnym. Na konsultacje zgłoszono 7 ósmoklasistów. Identycznie było w Kliczewie, z kolei w Raczynach i Poniatowie nie było w ogóle zainteresowania, ani przedszkolem, ani opieką dla najmłodszych uczniów szkoły, ani konsultacjami. W Będzyminie też zgłosiło się tylko 5 uczniów z kl. VIII.
Tego dnia w Przedszkolu nr 1 w Żurominie sprawowano opiekę nad dziesięciorgiem dzieci, w Przedszkolu nr 2 nad czternaściorgiem, a w żłobku znajdowało się 12 maluchów.
Dotychczas żuromińskie placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi pracowały również w wakacje. Kiedy czynna była „Jedynka”, w „Dwójce” była przerwa, potem następowała zmiana. W obecnej sytuacji pandemii na razie nie wiadomo, jak będą pracowały te placówki w lipcu i sierpniu.
AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.