Wydarzenia

VII BIEG W SIEMIATKOWIE

Już po raz siódmy w listopadzie odbył się Jesienny Bieg o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo. Tradycyjnie biegacze rywalizowali na odcinku 10 kilometrów. Chętnych nie zabrakło. Na starcie stanęło 150 biegaczy z całej Polski.

W sobotę 20 listopada na bieg, którego organizatorami byli: Gmina Siemiątkowo, Stowarzyszenie Płock Biega No Age Limit oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego stawili się amatorzy tej dyscypliny sportu. Wielu z nich po raz siódmy, czyli brali udział w każdej edycji.

Gości witali wójt gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski wraz z Dyrektorem Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomaszem Kominkiem. Na starcie stanęło 150 biegaczy z całego kraju m.in. Andrzej Rogiewicz tegoroczny zwycięzca maratonu Silesia, Andrzej Starzyński z Puław, najlepszy płocki biegacz Artur Kamiński, doświadczony Wojciech Więckowski czy Stanisław Marzec mistrz świata w biegu przełajowym, Walentyna Verecka czołowa zawodniczka z Ukrainy, Mariola Sudzińska z Olsztyna, Patrycja Jasińska z Skrwilna.

Trasa biegu liczyła 10 km, w tym ok. 3 km drogi polnej i 7 km drogi asfaltowej. Dotychczasowy rekord trasy należy do zwycięzcy VI edycji biegu Andrzeja Starzyńskiego i wynosi 31 min 43 s.

W tym roku I miejsce zajął Andrzej Rogiewicz z Grudziądza z czasem 32 min 40 s, II miejsce Andrzej Starzyński z Końskowoli z czasem 33 min 11 s, a III miejsce Artur Kamiński z Klubu Płock Biega No Age Limit z czasem 36 min 22 s. Kolejne, IV miejsce zajął  Michał Łobacz z Warszawy z czasem 36 min 45 s, V miejsce Patryk Kwasiborski z Nowego Rościszewa z czasem 37 min 24 s, a VI miejsce Krzysztof Kujawa z Płocka z czasem 38 min 28 s.

W klasyfikacji generalnej kobiet: I miejsce zajęła Valentyna Verecka z Ukrainy z czasem 37 min 18 s, II miejsce zajęła Mariola Sudzińska z Olsztyna z czasem 38 min 28 s, a III miejsce Patrycja Jasińska z Skrwilna z czasem 39 min 13 s. Dalsze miejsca zajęli: IV miejsce Julia Szymkowicz z Bobrownik z czasem 40 min 51 s, V miejsce Aneta Wojas z Grudziądza z czasem 43 min 47 s, VI miejsce Teresa Kamińska z Miesiączkowa z czasem 43 min 48 s,.Wszyscy w kategorii open mężczyzn i kobiet za miejsca od 1 do 6 otrzymali okolicznościowe statuetki, nagrody finansowe oraz okazałe kosze z lokalnymi produktami od Koła Gospodyń Wiejskich w Siemiątkowie.

Kategorię najlepsza mieszkanka gminy Siemiątkowo wygrała Anna Borowska, drugie miejsce zajęła Anna Krystyniak.

Kategorię najlepszy mieszkaniec gminy Siemiątkowo wygrał Kamil Zgorzelski, drugi był Damian Świerkocki, trzeci Karol Rakowski.

Po biegu na wszystkich zawodników czekał ciepły posiłek. Bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały służby Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemiątkowie, Gradzanowie i Krzeczanowie.

Kolejny jesienny bieg przeszedł więc do historii. Ale zainteresowanie nim pokazuje, że to jak najbardziej trafiona inicjatywa.