Na sygnale

W JEDNO POPOŁUDNIE UKRADŁ DWA ROWERY

37-letni mieszkaniec Żuromina zatrzymany za kradzież dwóch rowerów. Właściciel jednego z nich, starszy mężczyzna, powiedział policjantom, że jest osobą schorowaną, posiadającą duże trudności z poruszaniem się, a rower był jego podporą i jedynym środkiem transportu w codziennych zakupach. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Poszkodowany 83-latek odzyskał skradziony rower

W piętek po południu dyżurny żuromińskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Żuromin o kradzieży roweru, do której miało dojść tego samego dnia w rejonie bloków przy ulicy Szkolnej. Jednak pokrzywdzony stosownego zawiadomienia nie chciał złożyć.

W sobotę przed południem do komendy zgłosił się kolejny mężczyzna, 83-leni mieszkaniec miasta, informując, że jemu też zginął rower. Tym razem rower wyceniany na 700 zł jednoślad zniknął z klatki schodowej bloku przy ulicy Targowej.

Jednak to nie wartość roweru wprawiała 83-letniego żurominianina w zakłopotanie. Starszy mężczyzna powiedział policjantom, że jest osobą schorowaną, posiadającą duże trudności z poruszaniem się, a rower był jego podporą i jedynym środkiem transportu w codziennych zakupach.

Wskutek podjętych działań już w poniedziałek rano żuromińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca Żuromina podejrzewanego o dokonanie kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do kradzieży obu jednośladów. Wskazał miejsce ukrycia drugiego roweru. Jak wyjaśnił podczas przesłuchania pierwszy rower ukradł w piątek około południa i chwilę później sprzedał za kwotę 80 złotych nieznanej mu osobie. Kilka godzin później z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Targowej ukradł drugi rower, który schował w krzakach na obrzeżach Żuromina. Rower udało się odzyskać i jeszcze w poniedziałek zwrócić prawowitemu właścicielowi. 83-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia i radości z odzyskania roweru. Odbierając go powiedział, że w sobotę po zgłoszeniu sprawy na policję rozglądał się już za nowym rowerem, nie spodziewając się tak szybkiej reakcji na jego zgłoszenie.

-To nie pierwsze występki z udziałem 37-letniego żurominianina. Jest dobrze znany policjantom z podobnych kradzieży czy przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rowerów, za co będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Przypominamy, by ustrzec się przed kradzieżą roweru, należy pamiętać o kilku zasadach:

– nie pozostawiajmy niezabezpieczonych i gotowych d o jazdy rowerów w miejscach publicznych przed sklepem, na ulicy, przed wejściem do budynku;
– nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet jeśli wejście na klatkę schodową zabezpieczone jest domofonem;
– zabezpieczenia zakładajmy możliwie jak najciaśniej, mocując je do ramy lub stałego elementu roweru;
– warto oznakować rower, co ułatwia późniejszą jego identyfikację w przypadku odnalezienia,
– warto zachować kartę gwarancyjną i sfotografować swój rower, pisać numer fabryczny.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.