Informacje

W LUTOCINIE BĘDZIE DROŻEJ ZA ŚMIECI. PODWYŻKA OD STYCZNIA

W przyszłym roku mieszkańcy gminy Lutocin zapłacą więcej za śmieci. Podczas ostatniej sesji radni podnieśli dotychczasową opłatę.

Do tej pory obowiązywała stawka ustalona podczas sesji w 2019r. Ustalono wówczas stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 11,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Kara za nieprawidłową segregację, zwana opłatą podwyższoną, wynosiła 33 zł.

Jak informuje nas wójt gminy Jacek Kołodziejski, nie zdarzyło się, że gmina musiała kogoś ukarać za nieprzestrzeganie obowiązku segregacji. Jak mówi, mieszkańcy sumiennie wypełniali swoje obowiązki. Niestety, jak nam tłumaczył, po przeprowadzonym właśnie przetargu na odbiór śmieci w przyszłym roku (od 1 stycznia do 31 grudnia) i wykonaniu kalkulacji na dotychczasowych stawkach wyszło, że te pobierane od mieszkańców nie mogą zostać na starym poziomie. Konieczna była podwyżka cen odbioru odpadów od mieszkańca. Teraz wyniesie 13 zł za zbieranie śmieci w sposób selektywny oraz 39 zł kary, jeśli ten obowiązek nie będzie spełniony.

Jak czytamy w informacji, do przetargu na odbiór śmieci na kolejny rok stanęło sierpeckie przedsiębiorstwo EMPEGEK oraz firma Eco-Speed z Brodnicy. Korzystniejszą ofertę złożyło brodnickie przedsiębiorstwo, które chce za usługę zainkasować 488.138,40 zł. Sierpecka firma wyliczyła usługę na ponad 615 tys. zł.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.