Informacje

W ODWIEDZINACH U STRAŻAKÓW

Pracownicy i podopieczni Caritasu Diecezji Płockiej Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy byli z wizytą w KP PSP w Żurominie.
fot. PSP

Pracownicy Caritasu Diecezji Płockiej Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie wraz z podopiecznymi odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Celem spotkania było zapoznanie się z pracą strażaka, z pojazdami i sprzętem jakim na co dzień posługują się żuromińscy strażacy oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Zostały również omówione ogólne zasady bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z wakacyjnym wypoczynkiem, w tym bezpieczeństwem nad wodą.
Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania na które strażacy udzielali odpowiedzi, aktywnie uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy, dzielili się również swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas podobnych inicjatyw.
Z uwagi na wciąż panujące zagrożenie epidemiologiczne spotkanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Źródło PSP/oprac. AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.