Informacje

W SOBOTĘ OTWARCIE PLAŻY

W najbliższą sobotę 26 czerwca w Brudnicach zostanie otwarta plaża. Okazjonalne kąpielisko będzie czynne w weekendy aż do końca wakacji.

Plaża w Brudnicach w końcu doczekała się zagospodarowania. Po wielu latach w końcu udało się tam zrobić m.in. drewniany pomost, na którym można pospacerować czy też posiedzieć na słońcu. W 2018r. plaża czynna była w ramach pilotażowego programu. Ratownicy pilnowali bezpieczeństwa kąpiących się we wszystkie wakacyjne weekendy.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żurominie radni podjęli uchwałę o utworzeniu okazjonalnego kąpieliska w Brudnicach. Ma ono długość 70 metrów i będzie czynne w każdy weekend wakacji, aż do końca sierpnia. Organizatorem miejsca do kąpieli jest Gmina i Miasto Żuromin. Jak podkreśliła podczas wspólnego posiedzenia komisji burmistrz Aneta Goliat w pozostałe dni wszyscy będą się kąpać na własną odpowiedzialność.

Uroczyste otwarcie plaży zaplanowano na najbliższą sobotę, 26 czerwca.

Tymczasem na naszą skrzynkę mailową tydzień przed otwarciem nadesłano zdjęcie złamanego elementu pomostu. Czytelnik zwrócił uwagę, że kąpieliska jeszcze nie otwarto, a już na drewnianym pomoście są zniszczenia. Złamany był drewniany element poręczy, ale i na terenie znajdowały się śmieci, również w wodzie.

AO

 

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.