Sport

W STRZEGOWIE BIEŻUŃ ZAGRAŁ ZA TRZY

Wkra Bieżuń wraca ze Strzegowa z kompletem punktów. Podopieczni Roberta Piotrowskiego pokonali miejscowy Gminny Klub Sportowy 3:0. Dwa trafienia zaliczył Michał Dzięgielewski. Drużyna zajmuje 10 miejsce w tabeli.
Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Michał Dzięgielewski

W jedenastej kolejce Kezza Ligi Okręgowej Wkra Bieżuń wybrała się do Strzegowa, aby tam zmierzyć się z Gminnym Klubem Sportowym. Choć Strzegowo przed kolejką zajmowało ostatnie miejsce to gracze Roberta Piotrowskiego nie mogli zlekceważyć przeciwnika. Na własnym obiekcie, mając wsparcie publiczności zespół GKS chciał przełamać słabszą passę.

Bieżunianie przystąpili do tego spotkania podbudowani wysokim zwycięstwem z Pokrzywnicą. Początek nie należał jednak do najłatwiejszych. To miejscowi zaatakowali, chcieli dobrze rozpocząć mecz, ale defensywa Wkry kierowana przez doświadczonego Andrzeja Szreibera spisywała się bez zarzutu.

Bieżunianie wyższy bieg wrzucili po pierwszym kwadransie. W 20 minucie jedna z szarż na bramkę strzegowian zakończyła się przewinieniem, którego dopuścił się Mateusz Gawryszewski. Wszystko to miało miejsce w polu karnym, więc Wkra otrzymała jedenastkę. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Daniel Ziółkowski. Napastnik nie pomylił się. Uderzył celnie wyprowadzając tym samym bieżunian na prowadzenie. Dwie minuty później Wkra ponownie mogła cieszyć się z bramki. Po raz drugi sędzia podyktował rzut karny, ale tym razem strzelcem był Michał Dzięgielewski. Bieżunianie w ciągu dwóch minut wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do przerwy. Po zmianie stron mecz był pod kontrolą bieżunian. Mimo tego, że gospodarze próbowali zmienić losy spotkania to Wkra nie dała sobie wbić bramki. Gracze Piotrowskiego groźnie kontratakowali. Jeden z tych ataków zakończył się nawet golem. W 82 minucie po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Michał Dzięgielewski.

GKS Strzegowo – Wkra Bieżuń 0:3 (0:2)
Bramki: Ziółkowski 20 min., Dzięgielewski 22, 82 min.
Skład: Szreiber- Budzich, Leśniewski, Gołębiewski, J.Malinowski, Betlejewski, Dzięgielewski, Kalinowski, M.Malinowski, Ziółkowski, Watkowski
Ponadto: Moskal, S.Kalinowski, Kluczewski, Krajewski, S.Przybyszewski