Informacje

W SZKOLE JEST CIEPLEJ

W Szkole Podstawowej w Chamsku działa już nowy system ogrzewania. Teraz placówka ogrzewana jest gazem. Jest znacznie cieplej.
fot. UGiM

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, został tam wymieniony kocioł centralnego ogrzewania, instalacja grzewcza, wyremontowano i zmodernizowano kotłownię. Teraz szkoła jest ogrzewana gazem płynnym. Koszt inwestycji to ponad 92 tys. zł. Inwestycja ta została zrealizowana dzięki darowiźnie od firmy Polenergia Farma Wiatrowa, budującej na terenie gminy wiatraki.

Na pewno jest to czystszy sposób ogrzewania, bo w przypadku ogrzewania tradycyjnego palacz musiał pojawiać się w szkole już o godz. 5.00, by kiedy dwie i pół godziny później pojawią się pierwsi uczniowie w murach było ciepło. Wiadomo, ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem pracy zdalnej, ale nie oznacza to, że szkoły były całkiem zamknięte. W budynku normalnie pojawiali się pracownicy administracji, dyrektorzy czy nauczyciele prowadzący konsultacje dla uczniów klas ósmych, przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty.

Dyrektor placówki Marzena Kąpińska mówi, że w szkole trzeba będzie jeszcze odremontować parę rzeczy. Należy uszczelinić okna, a w przyszłości dokończyć wymianę kaloryferów. – W łazienkach, gdzie mamy wszystko wyremontowane, nowe, jest jak w saunie – podkreśla. O remoncie łazienek pisaliśmy na naszych łamach.

– Trzeba robić małymi kroczkami, już mamy inaczej w szkole, bo mamy palone dzień i noc – podkreśla. Budynek tak się nie wychłodzi w nocy. – Jestem bardzo zadowolona – mówi Kąpińska.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.