Edukacja Promocja

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

„Bezpieczna droga do szkoły”, to działania informacyjne, edukacyjne i kontrolne. Wszystko po to, by wrześniowy powrót do szkół był bezpieczny. Każdego dnia policyjne patrole kontrolują drogi w rejonach szkół, sprawdzają warunki przewozu w autobusach i samochodach. Spotykają się z najmłodszymi podczas zajęć profilaktyczno – edukacyjnych.

Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. W minionym tygodniu żuromińscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku, Gościszce, Zielonej i Lutocinie, o czym informowaliśmy. Tematem wiodącym spotkań są zasady i przepisy ruchu drogowego, służące bezpieczeństwu pieszych. Podczas nich dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. – Okazało się, że z uwagą obserwują dorosłych. Widzą, gdy rodzice nie zapinają pasów bezpieczeństwa czy przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci zwracają uwagę na takie zachowania dorosłych, że warto być zatem dobrym wzorem dla dziecka – informuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie pow. żuromińskiego potrwają do końca września. Dzieci dostają też gadżety odblaskowe ufundowane przez „PSB Mrówka w Żurominie.

na zdjęciu dzieci z SP w Gościszce i Kuczborku, fot.policja i PSB Mrówka

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.