W ŻYRARDOWIE  ZAGRALI ZA TRZY

Wkra Żuromin długo nie mogła złamać defensywy Żyrardowianki Żyrardów. Ostatecznie jednak podopieczni Macieja Grzybowskiego dwa razy trafili do siatki i zapisali na swoje konto trzy punkty. To ważne zwycięstwo zespołu.
Dawid Klepczyński przypieczętował zwycięstwo Wkry

Wkra Żuromin rozkręca się ze spotkania na spotkanie i notuje coraz lepsze wyniki. Z dużymi nadziejami piłkarze “zielono-czerwonych” udali się w minioną sobotę do Żyrardowa, aby tam zmierzyć się z miejscową Żyrardowianką. Podopieczni Macieja Grzybowskiego liczyli na dobry występ i trzy punkty. Tak też było, ale wynik nie przyszedł łatwo.

Wkra rozpoczęła znakomicie, już w pierwszych minutach powinna objąć prowadzenie. Żurominianie za sprawą Bartłomieja Śmigrodzkiego po siedmiu minutach gry powinni prowadzić 2:0. W obu przypadkach skrzydłowy żuromińskiej drużyny pomylił się. Wkra nadawała ton boiskowym wydarzeniom, ale miejscowi chwilami byli groźni.

Bramki nie padały długo. W 80 minucie spotkania żurominianie wykonywali rzut wolny. Dobre, dokładne dośrodkowanie trafiło do Bartłomieja Żelaznego, a ten popisał się celnym strzałem prawą nogą. Ku zdziwieniu żurominian sędzia dopatrzył się spalonego i bramka nie została uznana. Trzy minuty później było już wszystko zgodnie z przepisami. Śmigrodzki wpisał się na listę strzelców wyprowadzając żurominian na prowadzenie. Wkra poszła za ciosem. Podwyższyła prowadzenie w 88 minucie. Dawid Klepczyński popisał się znakomitą akcją indywidualną, na 19 metrze przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył w długi róg bramki. Golkiper Żyrardowianki próbował odbić futbolówkę, ale nie sięgnął piłki, a ta zatrzepotała w siatce. Wkra odniosła w pełni zasłużone, wyjazdowe, zwycięstwo.

W najbliższy weekend podopiecznych Macieja Grzybowskiego czeka ciężkie zadanie. Na własnym terenie żurominianie zagrają z aktualnym liderem rozgrywek – Świtem Staroźreby. Zespół spod Płocka w pięciu spotkaniach pięć razy wygrał i jest niepokonany. Mecz nietypowo, bo w niedzielę o godzinie 16:00.

Żyrardowianka Żyrardów – Wkra Żuromin 0:2 (0:0)
Bramki: Śmigrodzki 83 min., Klepczyński 89 min.
Wkra: Ambrochowicz – Kowalczyk, Żelazny (Barski), Bieńkowski, Kosiński – Śmigrodzki (Jamka), Klepczyński, Karolewski (Bednarek), Narewski (M.Karolewski) – Kamiński – Skolmowski (Stopczyński)

Żyrardowianka Żyrardów – Wkra Żuromin 0:2
Świt Staroźreby – KS Łomianki 5:0
MKS Przasnysz – Wisła II Płock 1:3
Nadnarwianka Pułtusk – Kasztelan Sierpc 2:2
Makowianka Maków Maz. – Bzura Chodaków 1:3