Informacje

WAKACJE Z ANIĄ Z ZIELONEGO WZGÓRZA

Letnie zajęcia zorganizowały dla dzieci Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu i tamtejsza biblioteka. Warsztaty odbywały się na świeżym powietrzu.
Fot. AO

W zeszłym tygodniu od wtorku do piątku grupa dzieci z gminy Bieżuń wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieżuniu. W godzinach od 10.00 do 12.00 spotykały się na placu za biblioteką, gdzie pracowały przy stolikach ustawionych w odpowiedniej odległości, z zachowaniem dystansu i reżimu sanitarnego. Pierwszego dnia pracownice obu placówek z dyrektor Małgorzatą Kraśniewską na czele zapoznały dzieci z historią 11-letniej dziewczynki, bohaterki książki Lucy Moud Montgomery, co stworzyło podstawy do dalszych rozmów i tworzenia prac plastycznych oraz rękodzieła. Pierwszego dnia powstały zabawne lalki, do stworzenia których użyto drewnianych łyżek. Drugiego dnia z użyciem ziaren kawy oraz muszelek dzieci wykonały ramki do zdjęć. Równie kreatywnie było w czwartek i piątek. W programie zaplanowane były także rozmowy o podróżach głównej bohaterki historii, a także gry i zabawy ruchowe z przełomu XIX i XX wieku.

Warsztaty bardzo się dzieciom podobały, choć w innych warunkach i scenerii, z odstępami i prowadzącymi w przyłbicach. Mimo tego czas minął im ciekawie i z pewnością spotkania urozmaiciły wakacyjny wypoczynek.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.