Edukacja

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ

fot. Agnieszka Orkwiszewska

23 maja w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie odbył się cykl warsztatów profilaktycznych. O uzależnieniu od narkotyków, dopalaczy i innych substancji oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich mówili młodzieży funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

-Tematy profilaktyczne, dotyczące rożnych uzależnień, zwłaszcza od narkotyków, ale też odpowiedzialności karnej nieletnich i inne, bo profilaktyka jest przecież pojęciem bardzo szerokim, wychowawcy i nauczyciele realizują przez cały rok na godzinach wychowawczych i podczas innych działań. Mieliśmy jednak możliwość skorzystania z pomocy i wsparcia specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, więc zorganizowaliśmy warsztaty dla wszystkich uczniów naszej szkoły – informuje dyrektor ZST-Z w Żurominie Wojciech Smoliński.

-Wszystko było tak zorganizowane i koordynowane, by przez kilka godzin dostępności funkcjonariuszy wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniu. Młodzi ludzie byli bardzo aktywni, włączali się w dyskusję i dzielili się swoimi opiniami , spostrzeżeniami dotyczącymi ważnego tematu uzależnienia od narkotyków, przyczyn sięgania po nie oraz skutków ich zażywania – dodaje wicedyrektor Ewa Janulewska.

W związku z tematem narkotyków i nagłych zgonów młodych ludzi w Żurominie zajęcia z pewnością wzbogaciły wiedzę młodzieży w tym zakresie.

Warsztaty prowadzili sierż. szt. Agnieszka Matysiak i sierż. Patryk Hebda z Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu.

Agnieszka Makuszewska

fot. Agnieszka Orkwiszewska

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.