Sport

WATKOWSKI KRYSZTAŁEM BIEŻUNIA

Maciej Watkowski znów oczarował. Lider zespołu Wkry Bieżuń aż cztery razy pokonał bramkarza rywali, a Wkra pokonała Kryształ Glinojeck 4:0.

Po ostatniej porażce w Rzekuniu już nie ma śladu. Podopieczni Roberta Piotrowskiego zrehabilitowali się za brak punktów przed własną publicznością.

W minioną sobotę rywalem bieżunian był Kryształ Glinojeck. Zespół prowadzony przez Piotra Króla, który objął to stanowisko przed obecnym sezonem został odmłodzony. Nowy szkoleniowiec postawił na młodych graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w seniorskim futbolu. Kryształ w tym sezonie nie zachwyca i to Wkra, zespół zdecydowanie bardziej doświadczony, był faworytem w tym starciu.

Bieżunianie ze swojej roli wywiązali się znakomicie. Po raz kolejny ekipa Piotrowskiego zdobyła też kilka bramek.

Strzelanie rozpoczęło się już w piątej minucie pojedynku. Wynik otworzył niezawodny Maciej Watkowski. To właśnie napastnik bieżunian okazał się katem rywali. „Watkoś” w drugiej połowie jeszcze trzy razy wpisał się na listę strzelców ustalając wynik na 4:0. Zwycięstwo sprawiło, że Wkra ma na swoim koncie już 29 punktów. To daje zespołowi z Bieżunia trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do lidera z Płońska Wkra traci pięć punktów, do drugiego MKS-u Ciechanów tylko trzy punkty. Do rozegrania jesienią pozostały jeszcze tylko dwie kolejki.