Sport

WATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA. POLSKA POLICJA ZNÓW TRIUMFUJE

Na Wyspach Kanaryjskich odbył się III Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Reprezentacja polskiej Policji w składzie, której ponowie znalazł się Maciej Watkowski obroniła tytuł mistrzów świata.
fot.Policja.pl

1 grudnia 2022 roku na Wyspach Kanaryjskich na Teneryfie w samym sercu miejscowości Adeje odbyła się ceremonia inauguracji rozgrywek. Uroczystości towarzyszył przemarsz drużyn z flagami narodowymi i odegraniem hymnów państwowych. Po miłym, uroczystym otwarciu zawodów przyszedł jednak czas na twarde piłkarskie zmagania.

Mecze grupowe rozegrane były w systemie każdy z każdym. Dwudziestominutowe pojedynki rozpoczęły się od starcia Polski z drużyną Słowenii (zwycięstwo 7:0). Zwiastowało to nie tylko dobrą formę Polaków, ale również optymizm na kolejne mecze grupowe. I tak właśnie było. Polacy pokonali kolejno Włochów, Aronę i Hiszpanię (z którą później mierzyli się w finale).
W kolejnej fazie rozgrywek Polacy odprawili z kwitkiem Szwajcarów i Katalończyków. W finale znów mierzyli się z reprezentacją Hiszpanii.

– Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i duży charakter. Po bardzo trudnym, wyrównanym meczu zwyciężyli 3:0 broniąc tytułu mistrzów świata, który zdobyli w 2021 roku, wszystkie bramki padły w II połowie meczu. Niesamowita gra naszych zawodników w tym turnieju zaowocowała niebywałym sukcesem – informuje w specjalnym komunikacie polska policja.

W każdym ze spotkań wiodącą rolę w zespole miał Maciej Watkowski. Zawodnik z powiatu żuromińskiego był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji, ale w tym roku tytuł strzelca trafił do kolegi z zespołu – Michała Chrabąszcza. Najlepszym bramkarzem natomiast został Bartosz Soliński.

Skład reprezentacji polskiej Policji: podkom. Rafał Gnap, mł. asp. Piotr Pacholski, mł. asp. Łukasz Matyśkiewicz, mł. asp. Maciej Watkowski, st. sierż. Michał Chrabąszcz, sierż. szt. Mateusz Orzechowski, sierż. szt. Jakub Kawecki, sierż. szt. Mateusz Stajer, st. post. Bartosz Soliński, st. post. Michał Majda, st. post. Arkadiusz Zalewski, post. Arkadiusz Kowalczyk, mł. asp. Artur Szlawski.
Andrzej Kuczyński – selekcjoner (Biuro Komunikacji Społecznej KGP); Dariusz Mikulski – koordynator ds. logistyki z ramienia IPA

Wyniki:
Polska – Słowenia 7:0
Polska – Włochy 3:1
Polska – Włochy (Arona) 3:0
Polska – Hiszpania

Ćwierćfinał
Polska – Szwajcaria 5:0

Półfinał
Polska – Katalonia 1:0

Finał
Polska – Hiszpania 3:0

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.