WAŻNY TRIUMF ŻUROMINA

Wkra Żuromin była zespołem lepszym i zasłużenie wygrała z Huraganem Wołomin. Wyjazdowy triumf pozwolił na utrzymanie kontaktu z rywalami w walce o utrzymanie.

Wyjazdowe spotkanie w Wołominie na plus. Początkowo oba zespoły podeszły do siebie z dużym respektem. Po zbadaniu sił to zespół z Żuromina zaczął przejmować inicjatywę i dominować na boisku. Miało to przełożenie także na sytuacje bramkowe. Żurominianie kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce Huraganu strzałami z dystansu, ale to nie miało przełożenia na wynik. W 21 minucie piłka ugrzęzła już w siatce bramkarza gospodarzy. Celnym strzałem głową popisał się Tomasz Kamiński i to on otworzył wynik spotkania. Do przerwy Wkra nie zdołała podwyższyć wyniku, a Huragan był tylko tłem dla dobrze zorganizowanego zespołu Jana Ciosa.

Przerwa przyniosła zmiany. Od początku drugiej odsłony to Huragan przystąpił do ataków. Zdominował początek rywalizacji i zdobył wyrównującą bramkę. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Petasz, a Mateusz Ambrochowicz odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Gol ten był poważnym ostrzeżeniem dla żuromianian. Wkra wyciągnęła jednak wnioski i oddaliła grę od własnego pola karnego. Potrafiła po raz kolejny przenieść ciężar gry pod bramkę rywali, a także wykorzystać swoje okazje. Na kwadrans przed końcem żurominianie założyli pressing na defensywie Huraganu, zmusili rywali do błędu i wywalczyli rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł faulowany w tej sytuacji, najlepszy gracz Wkry – Felipe da Silva. Portugalczyk nie pomylił się. Celnym uderzeniem wyprowadził zespół z Żuromina na prowadzenie. Co więcej Felipe w tym meczu trafił do siatki jeszcze raz kończąc znakomity kontratak. Wkra dopisała trzy punkty i odskoczyła od wołominian na sześć oczek.

Huragan Wołomin – Wkra Żuromin 1:3 (0:1)

Bramki: Petasz 51 min. – Kamiński 21 min., Felipe 75 (k), 89 min.

Skład: Ambrochowicz – Nowacki, Żelazny, Kowalczyk, Skolmowski – Jakubowski, Kamiński, Cheffou, Narewski (Barski) – Felipe (Gajewski), Helder Rodrigues (Stopczyński)

Ząbkovia Ząbki – MKS Przasnysz                 1:0

Marcovia Marki – Sokół Serock                     2:2

Żbik Nasielsk – Makowianka Maków Maz. 5:1

Wisła II Płock – Drukarz Warszawa               4:1

Świt Staroźreby – Hutnik Warszawa              2:1