Informacje

WERONIKA NAJLEPSZA W KRAJU

Weronika Pawlak, uczennica bieżuńskiego liceum została laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej 'Pokolenie'.
fot. Archiwum prywatne

Sukces w bieżuńskim Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana. W tym roku po raz kolejny placówka została wyróżnionadyplomem za bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko – Planeta”. Również ubiegły rok przyniósł szkole uznanie za bardzo dobre wyniki od KapitułyOgólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta”.

– Młodzież LO w Bieżuniu pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela, pani Marzeny Twarogowskiej od wielu lat odnosi sukcesy w wyżej wymienionych konkursach ogólnopolskich oraz w Powiatowym Konkursie Ekologicznym. Dodatkowo warto podkreślić, iż już dwukrotnie uczniowie LO w Bieżuniu otrzymali tytuł laureata I miejsca w kraju – pisze na stronie internetowej szkoły dyrektor Krzysztof Grzegorz Jabłoński.

W tym roku szkolnym to zaszczytne miejsce przypadło uczennicy klasy 2A Weronice Pawlak.

– Na pewno nie jest to ostatni sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, który świadczy o poziomie nauczania w szkole i zaangażowaniu uczniów – zapewnia Jabłoński.

Jak poinformowała nas sama Weronika, ideą konkursu było upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska, a także poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski. – Konkurs pisaliśmy jeszcze przed pandemią w szkole. Polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, w którym trzeba było się wykazać znajomością ochrony środowiska i gatunków zagrożonych – mówi dziewczyna. Jak widać wiedzę z tego zakresu ma całkiem sporą, bo udało jej się zwyciężyć.

– Bardzo cieszę się z wygranej. Jest to ogromne osiągnięcie, gdyż wiele osób brało w tym konkursie udział. Już kilkukrotnie brałam udział w konkursach tego typu m.in. konkursie 'Geo-Planeta’, w którym udało mi się zająć 1 miejsce w szkole. Jednak nigdy nie udało mi się zajść aż tak daleko i zająć miejsca na szczeblu ogólnopolskim – mówi nam zadowolona uczennica.

Dziewczynę do konkursu przygotowywała wychowawczyni Marzena Twarogowska. Nauczycielka jest zadowolona z tego, co udało się wspólnie osiągnąć. – Konkurs organizowany jest przy współpracy merytorycznej Katedry Kształtowania Środowiska przy SGGW w Warszawie – mówi. – To sukces zwyciężyć z innymi uczniami z całego kraju – podkreśla.

Jako nagrodę Weronika dostała bezprzewodowe głośniki oraz dyplom. – Jestem dumna z tego, co udało mi się osiągnąć, jednak bez pomocy i wsparcia p. Marzeny Twarogowskiej nie udałoby mi się uzyskać tak dobrego wyniku, za co jestem jej ogromnie wdzięczna – mówi Weronika.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.