WICELIDER NIE MIAŁ LITOŚCI DLA GRACZY Z KUCZBORKA

Boruta Kuczbork nie miała szans w starciu z Rzekunianką Rzekuń. Wicelider ligowej tabeli pokonał piłkarzy Mariusza Kołakowskiego aż 5:0.
Boruta mimo kilku swoich okazji nie potrafiła pokusić się o honorowe trafienie

“Boruciarze” mimo że plasują się w dolnych rejonach tabeli dużo bramek nie tracą. Niestety, równie niewiele strzelają. Tego nie można powiedzieć o ich rywalach. Zespół z Rzekunia to najbardziej bramkostrzelny team w lidze. Jedna z lepszych ligowych defensyw nie wytrzymała naporu najlepszej ligowej ofensywy. Tak można krótko podsumować starcie do jakiego doszło w niedzielne przedpołudnie w Rzekuniu.

Przy Miłej zespół spod Ostrołęki, który chce liczyć się w walce o awans do “okręgówki” bardzo szybko chciał przejąć inicjatywę i pokazać, kto rządzi na murawie.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowało dwóch graczy – Adrian Wołejszo i Krzysztof Trzciński. Pierwszy z tych graczy zaliczył hat-trick, a drugi z nich trzy asysty. Gospodarze już w 10 minucie mogli cieszyć się z prowadzenia właśnie po trafieniu Wołejszo. Ten sam gracz podwyższył prowadzenie w 22 minucie. Po nieco ponad pół godzinie gry Rzekunianka zdobyła trzecią bramkę. Tym razem Bartosz Pędzich minął jednego z defensorów Boruty i pokonał Jakuba Michalskiego.

Po zmianie stron również skuteczniejsi byli gospodarze. W 60 minucie hat-trick skompletował Wołejszo, a wynik w 82 minucie ustalił Mateusz Kaczyński. Boruta mimo kilku swoich okazji nie potrafiła pokusić się o honorowe trafienie, a z Rzekunia wróciła bez punktów i bez gola.

Rzekunianka Rzekuń – Boruta Kuczbork 5:0 (3:0)
Bramka: Wołejszo 10, 22, 60 min., Pędzich 35 min., M. Kaczyński 80 min.
Skład: Michalski – Stańczak, Stańczak, Deka, Juszczyk, Dębski, Jończak, Kawczyński, Sadowski, Klimek, Szymański
Ponadto: Watkowski, Suchoparski, Kociela, Kowalski

Orzyc Chorzele – GUKS Krasnosielc 2:3
Orzeł Sypniewo – Opia Opinogóra 3:2
Kurpik Kadzidło – Orlęta Baboszewo 2:3
Rzekunianka Rzekuń – Boruta Kuczbork 5:0