Informacje

WIĘCEJ ZGONÓW NIŻ URODZEŃ

Ile urodziło się dzieci w 2020r? Czy więcej było chłopców, czy dziewczynek? Jak przedstawia się sytuacja ze zgonami w poszczególnych gminach? Zebraliśmy informacje w poszczególnych samorządach.
fot. pixabay

Jak podano nam w Urzędzie Gminy w Lutocinie, w minionym roku urodziło się w tej gminie 28 dzieci. Według statystyk urodzeń gmina ma wśród nowych mieszkańców 13 chłopców i 15 dziewcząt. Najpopularniejszymi imionami nadawanymi nowo narodzonym dzieciom są w przypadku dziewczynek Alicja, a chłopców Franek. Nietypowe imię nadane dziewczynce w zeszłym roku to Noemi. Z kolei jeśli chodzi o zgony, w minionym roku (od stycznia do grudnia) zmarło tu 65 osób. To troje więcej, niż w 2019r.

W gminie Kuczbork urodziło się w minionym roku 49 dzieci, w tym 26 dziewczynek, zaś 23 chłopców. Jak podano nam w urzędzie, najczęściej nadawane imiona w roku 2019 i 2020 to: Maria (3x nadano), Marcelina, Lena, Maja, Martyna, Nadia , Zuzanna, Anna (po 2 razy). Jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona dla chłopców, to w gminie tej królował: Fabian (4 razy), Adam, Michał (po 3 razy), Szymon, Leon, Jakub, Kacper, Antoni (po 2 razy).

W tej gminie w minionym roku zmarło 78 mieszkańców, podczas gdy w 2019r. zmarło 55 osób.

W przypadku gminy Siemiątkowo w zeszłym roku urodziło się tu 33 nowych mieszkańców, w tym 21 chłopców i 12 dziewcząt. Ze statystyk urzędu wynika, że najpopularniejsze w 2020 roku imię dla chłopców to Szymon, natomiast dla dziewczynek to Zofia, Hanna i Maria. Z kolei w 2019 chłopcom najczęściej nadawano imiona Wojciech, Adam, Mikołaj, a dziewczynkom Maja. W 2020 roku w gminie tej od stycznia do grudnia były 42 zgony, o jeden mniej niż w 2019 r.

W gminie Bieżuń w minionym roku zmarło łącznie 73 mieszkańców. Z kolei na świecie pojawiło się 35 nowych mieszkańców. Wśród nowych dzieci 21 to dziewczynki, a 14 to chłopcy. Według danych urzędu najpopularniejsze imię chłopca w minionym roku to Szymon, Mikołaj oraz Antoni, z kolei dziewczynkom najczęściej nadawano imiona: Zuzanna, Blanka, Zofia, a także Nikola.

Po zebraniu wszystkich danych z gmin wynika, że najwięcej zgonów zanotowano w gminie Żuromin. W 2020r. zmarło tu 189 mieszkańców. Jeśli chodzi o urodzenia, urodziło się 126 nowych mieszkańców tej gminy, z czego 61 chłopców i 65 dziewczynek. Rodzice najczęściej nadawali synom imię Antoni (rok wcześniej Aleksander), zaś dziewczynkom Zuzanna (w 2019r. królowała Maja).

W gminie Lubowidz w zeszłym roku urodziło się 58 dzieci, z czego 32 to chłopcy, a 26 to dziewczynki. Rodzice najczęściej nadawali chłopcom imię Maciej i Szymon, zaś wśród dziewczynek najbardziej popularna była Maja. W 2020r. w tej gminie ubyło 91 mieszkańców, a rok wcześniej 96.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Niech szpitale zaczną przyjmować i leczyć ludzi bo nagle wszystkie choroby zniknęły nowotwory choroby przewlekle i kardiologiczne tylko kovid nic innego nie ma leczenie przez telefon jak można zbadać i leczyć człowieka telefonem za co płacimy podatki za co składki na ubezpieczenie żal że Polacy są tak traktowani ceny rosną podatki dochodzą nie ma za co do gara włożyć a ci na stołku i przy korekcie mają w dupie bo mają pieniądze a ludzie płacą podatki na ich pensje