Informacje

WIEDZA MŁODZIEŻY O SAMORZĄDZIE

Odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu żuromińskiego.
Nagrodzeni z technikum w Żurominie
fot. LO

Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy młodzieży o jednostkach samorządowych, zasadach ich funkcjonowania i kompetencjach, popularyzację wiedzy o samorządzie terytorialnym, budowę idei społeczeństwa obywatelskiego oraz rozbudzenie zainteresowania naszą małą Ojczyzną.

Z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie w drodze eliminacji zostały wytypowane cztery uczennice, które wzięły udział w finale. To Aleksandra Ulatowska, uczennica klasy IV TH, Kinga Rzymowska, uczennica klasy IV TMI, Kinga Grablewska, uczennica klasy IV TMI, Magdalena Maślińska, uczennica klasy IV TH, którym w przygotowaniu pomagał nauczyciel Marcin Krasiński. I to one właśnie wiodły prym w tegorocznej edycji konkursu. Największą wiedzą wykazała się Aleksandra Ulatowska, która została zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Drugie miejsce zajęła Kinga Rzymowska, natomiast Kinga Grablewska również z technikum zdobyła wyróżnienie. Trzecie miejsce przypadło Radosławowi Suwińskiemu z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie. Wyróżnienie otrzymali też Weronika Pawlak i Adam Gesek, oboje z Liceum Ogólnokształcącego.

Głównymi sponsorami nagród w konkursie byli Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski i Dyrektor LO w Żurominie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Żuromińskiego i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.