Nieskategoryzowane Wydarzenia

WIELKANOCNE ŚNIADANIE Z UKRAIŃSKIMI PRZYJACIÓŁMI

Dziś o godzinie 12:00 w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi (gm. Siemiątkowo) odbyło się wielkanocne śniadanie dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Siemiątkowo.

Koło Gospodyń Wiejskich w Siemiątkowie przy aprobacie władz gminy wpadło na pomysł, żeby zorganizować dla swoich gości (bo tak mówią o uchodźcach mieszkających na terenie ich gminy) wielkanocne śniadanie. To właśnie dziś prawosławni obchodzą Wielkanoc. – To wspólna inicjatywa naszego koła oraz władz gminy- mówi Teresa Radomska, członkini KGW oraz radna Rady Gminy. – Pan wójt pozyskał sponsora a my zajęłyśmy się całą resztą- dodaje kolejna. Panie przygotowały naprawdę pyszne i domowe potrawy. Nie zabrakło żurku i białej kiełbasy, które nieodłącznie kojarzą się z Wielkanocą a także słodkich babek. Były oczywiście tradycyjne kotlety, udka z kurczaka, pasztet i wiele innych dań i przekąsek.

Na terenie gminy Siemiątkowo zamieszkuje obecnie 42 Ukraińców, niemalże wszyscy skorzystali z zaproszenia na niedzielne śniadanie. Wielu z nich przyniosło tradycyjne paski (dekoracyjne chlebki, wypiekane na Wielkanoc w Ukrainie).

– Witam was bardzo serdecznie w imieniu władz gminy, jak i Koła Gospodyń Wiejskich (…) Życzę wam dużo zdrowia i spokoju- powiedział na początku spotkania sekretarz gminy Siemiątkowo Mirosław Różański. – Niech was Bóg błogosławi. Sława Ukrainie!- dodał.

Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i rodzinna atmosfera.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.