WIELKIE ROZCZAROWANIE PRZY MŁYŃSKIEJ

Lider Klasy A, zmierzająca pewnym krokiem po awans Rzekunianka Rzekuń nie miała litości dla zespołu Boruty Kuczbork, który doznał porażki 1:10.
Boruta w minionym tygodniu bez punktów fot. FB Boruta Kuczbork

Mimo słabszej serii w ostatnich tygodniach Boruta Kuczbork chciała przełamać punktowy impas. Gracze Mariusza Kołakowskiego przegrali ostatnie trzy pojedynki i bardzo chcieli zapunktować. Przeciwnicy nie próżnują i również zdobywają punkty, a to sprawia, że dolna część tabeli jest bardzo spłaszczona.

W niedzielne przedpołudnie o punkty już na starcie było bardzo trudno. Przy Młyńskiej Boruta mierzyła się z liderem rozgrywek. Rzekunianka Rzekuń imponuje formą strzelecką w ostatnich tygodniach. Pokonała 8:1 GKS Andrzejewo. Mimo że goście do meczu w Kuczborku przystąpili z kilkoma osłabieniami to byli zdecydowanie lepsi. Osłabienia nie były przeszkodą, by w tym meczu zapunktować za „trzy”. Boruta zawiodła kompletnie. Zwłaszcza, że w pierwszej połowie defensywa

popełniła sporo błędów. Defensorom nie pomógł także bramkarz gospodarzy, który pierwsze dwa trafienia może zapisać na swoje konto.

Mimo dużej straty Boruta starała się grać otwartą piłkę z przeciwnikiem, co miało przełożenie na wynik. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką, w drugiej połowie. Była to 66minuta. Dośrodkowanie Adama Juszczyka trafiło na dalszy słupek, a zgranie w centralną część pola bramkowego wykorzystał Filip Watkowski. Straty mogłyby być mniejsze, bo kilkukrotnie Boruta miała dobre sytuacje. Należał im się nawet rzut karny, ale arbiter był odmiennego zdania i nie dał gospodarzom szansy na drugie trafienie.

Boruta Kuczbork – Rzekunianka Rzekuń 1:10 (0:5)

Bramki: F.Watkowski 66 min. – Pędzich 10, 24, 43, 53, 75 min., Il 12 min.,

Wołejszo 30 min., Kaczyński 67 min., Szymczyk 78, 82 min.

GUKS Krasnosielc – Orzyc Chorzele 1:0

Opia Opinogóra – Orzeł Sypniewo 2:1

Orlęta Baboszewo – Kurpik Kadzidło 1:5

Boruta Kuczbork – Rzekunianka Rzekuń 1:10

GKS Andrzejewo – Korona Karolinowo 3:3

Wymakracz Długosiodło – Mazowsze Jednorożec 2:2