Samorząd Wydarzenia

WIGILIA POWIATOWA W HALI SPORTOWEJ

Świąteczny nastrój towarzyszył spotkaniu pt. „Wigilia Powiatowa”, jakie odbyło się 26 listopada w hali sportowej przy żuromińskim liceum. Wigilię zorganizowało stowarzyszenie „Start” wspólnie ze starostwem.

Prowadzący spotkanie prezes stowarzyszenia Jarosław Czapliński i Czarek Ossowski podkreślili, że mimo iż do świąt został miesiąc, chcieli zaprosić wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania, bo kolędowanie zbliża ludzi, a kolędy przepełnione są ciepłem i miłością. A w hali sportowej zgromadzili się przedstawiciele różnych zawodów i miejscowości z całego powiatu. Byli i nauczyciele, lekarze, pracownicy fizyczni, byli urzędnicy, przedsiębiorcy i rolnicy. Z gości honorowych przybyli m.in. marszałek Adam Struzik, radny sejmiku Konrad Wojnarowski, dyrektor MZDW w Ciechanowie Renata Drążewska, przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Różański, ks. proboszcz Tomasz Kadziński. Jak podkreślił starosta Jerzy Rzymowski, pomysł zorganizowania wigilii i zaproszenia przedstawicieli różnych grup zrodził się dwa lata temu, ale w ubiegłym roku nie udało się go zrealizować. -Ciągle gdzieś przy okazji świąt jesteśmy zapraszani, a to do strażaków, a to do seniorów, w końcu mówimy, trzeba oddać – powiedział. I podziękował za przyjęcie zaproszenia. – Jesteśmy dziś tak różnorodnie piękni – dodał.

Zabierając głos marszałek Adam Struzik życzył wszystkim zebranym spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Najważniejszym jednak, czego życzył zebranym, było zdrowie, ale też pomyślności, życzliwości wzajemnej, pokonywania trudności i wspólnego budowania relacji międzyludzkich.

Starosta Jerzy Rzymowski życzył również normalnych świąt, rodzinnych, spokojnych i bez polityki. Wigilie oficjalnie rozpoczął ks. Tomasz Kadziński, proboszcz parafii Żuromin. Wyraził zadowolenie, że jest obecny na spotkaniu kultywującym bożonarodzeniowe tradycje.

Chwile potem w nastrój świąt wprowadziły zebranych najpierw dzieci (m.in. z SP w Zielonej, prezentujące „Opowieść wigilijną”, solistki Weronika Węgrzyn, Maja Stańczak, Łucja Lorkowska, Aleksandra Stępka, Maria Matysiak, uczniowie ZS im. BCh w Zielonej, członkinie KGW Meksykanki z Chojnowa, a na koniec członkowie stowarzyszenia „Start” wspólnie ze starostami. Wspólne kolędowanie udało się. Kolejne już za rok.

Spotkanie miało na celu promowanie obszaru LSR. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez lokalną społeczność” (PROW 2014-2020).

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.