Na sygnale

WJECHAŁ DO ROWU I ZASNĄŁ

Dzięki rozwadze i odpowiedzialności innego kierowcy żuromińscy policjanci ujęli nietrzeźwego kierującego motorowerem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał będzie przed sądem.

O niebezpiecznej sytuacji na drodze wojewódzkiej nr 563 relacji Żuromin – Rypin powiadomił żuromińską policję podróżujący tą trasą inny kierowca. Rzecz działa się w czwartek (13.04) po godzinie 20-tej. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego widząc poczynania kierującego motorowerem, któremu jazda sprawiała nie lada problem, postanowił jechać w bezpiecznej odległości za motorowerzystą, asekurując go przed najechaniem na niego innych podróżujących tą trasą. W tym samym czasie o zdarzeniu poinformował również dyżurnego żuromińskiej komendy Policji, który skierował na miejsce policjantów żuromińskiej drogówki. Chwilę później policjanci byli już na miejscu. Zastali zgłaszającego oraz mężczyznę z motorowerem w przydrożnym rowie. Jak się okazało 50-letni mieszkaniec gminy Lubowidz do rowu wjechał sam, po czym… zasnął.

Badanie alkomatem 50-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiadał wcześniej prawo jazdy, ale zostało mu zatrzymane za jazdę na podwójnym gazie. Niebawem za swoje zachowanie ponownie odpowiadał będzie przed sądem.

Podziękowania należą się mieszkańcowi Żuromina, dzięki którego słusznej, a zarazem odpowiedzialnej decyzji prawdopodobnie 50-latek ochroniony został przed nieszczęśliwym finałem swojej podróży w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna tego samego dnia wrócił do domu. Już niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Pijani kierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.