WKRA II PRZEGRYWA. LIDER TABELI SIĘ ODDALA

Wkra II Żuromin wiosną zanotowała jedno zwycięstwo i dwie porażki. W sobotę lepsi od „zielono-czerwonych” okazali się zawodnicy Jutrzenki Unieck.
Gola dla rezerwy w Uniecku zdobył Marcin Izwantowski (z prawej)

Wkra II Żuromin mogłaby realnie włączyć się w walkę o zwycięstwo w rozgrywkach Klasy B, ale po wznowieniu rozgrywek gracze Wojciecha Błaszkiewicza tracą punkty.

Żurominianie słabo prezentują się na wyjazdach. W pierwszym po wznowieniu wiosennych rozgrywek meczu przegrali niespodziewanie z Gladiatorem Słoszewo (porażka 1:0, Wkra II nie wykorzystała rzutu karnego). Po kilu dniach na własnym obiekcie zdecydowanie pokonali jeden z najsłabszych zespołów w lidze (Żbik II Nasielsk, 4:1). W pierwszy majowy weekend znów musieli uznać wyższość rywali. Tym razem przegrali na obiekcie w Uniecku z miejscową Jutrzenką. Do przerwy bramek nie było. Worek z golami rozwiązał się po zmianie stron. Niestety, skuteczniejsi byli miejscowi gracze. Już sześć minut po wznowieniu gry gola zdobył Patryk Baczewski, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Michał Ługowski. Piłkarze Wkry zdołali odpowiedzieć w 57 minucie celnym strzałem Marcina Izwantowskiego, ale to było wszystko, na co stać ich było tego dnia. Kolejne trafienia były autorstwa graczy Jutrzenki. Drugą bramkę w tym meczu, w 70 minucie, zdobył Baczewski, a na kwadrans przed końcem pojedynku wynik ustalił Łukasz Marciniak.

Jutrzenka Unieck – Wkra II Żuromin 4:1 (0:0)

Bramki: Baczewski 51, 70 min., Ługowski 54 min., Marciniak 75 min. – Izwantowski 57 min.

Skład: Rama – Szeluga, Orłowski, Piasecki, Piotrowski, Michalski, Gorczyca, Grochocki, Usakowski, Krantowski, Izwantowski

Jutrzenka Unieck – Wkra II Żuromin 4:1

Żbik II Nasielsk – Tamka Dzierzgowo 2:4

Żak Szreńsk – GKS Gumino 0:2

Gladiator Słoszewo – Gryf Kownaty 2:3

1. GKS Gumino 11 28 47-10

2. Tamka Dzierzgowo 12 23 31-22

3. Gryf Kownaty Żędowe 11 21 35-24