WKRA SZÓSTA W POLSCE

Wkra Żuromin zajęła szóste miejsce w turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Żurominianie swoje najważniejsze spotkanie przegrali w ćwierćfinale. Mimo wszystko młodym zawodnikom należą się ogromne gratulacje.
Wkra Żuromin zajęła szóste miejsce.Fot. WZ LZS Lublin

Turniej „Piłkarska Kadra Czeka” to impreza z tradycjami. Wszystko zaczęło się w 1984 roku od audycji telewizyjnej, której pomysłodawcą był dziennikarz Redakcji Rolnej TVP Adam Gocel. Od początku przy organizacji turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” pomagały redakcji Ludowe Zespoły Sportowe, które od IV turnieju przejęły jego samodzielną organizację. W pierwszej edycji (1984/85) wystartowało 1507 gmin i ponad 70 tysięcy uczestników. Rywalizowały ze sobą przede wszystkim drużyny z małych miejscowości, w których często nie było żadnego klubu, a nawet instruktora. Przez lata w imprezie brały udział zespoły z Żuromina, które z różnym skutkiem rywalizowały na arenie ogólnopolskiej. Teraz szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał zespół rocznika 2006.

W tym roku odbyła się już 37 edycja zmagań. W Zamościu zaprezentowało się 12 zespołów, zwycięzców rozgrywek na poziomie wojewódzkim. Wśród nich mistrz z Mazowsza – Wkra Żuromin. Zespół prowadzony przez Bartosza Laskowskiego w finale wojewódzkim okazał się lepszy od Sparty Mochowo.

Po przyjeździe na miejsce w obecności Przewodniczącego RG KZ LZS w Warszawie Marka Mazura, Przewodniczącego WZ LZS w Lublinie Józefa Pietruchy odbyła się odprawa trenerów i losowanie grup w tegorocznym turnieju.

Żurominianie trafili do grupy z zespołami z województwa opolskiego (LZS Czarnowąsy) i pomorskiego (GOSRiT Luzino). W obu spotkaniach piłkarze rocznika 2006 i młodsi z Żuromina okazali się lepsi od swoich adwersarzy. Zespół z Luzina pokonali 1:0, natomiast ekipę z Czarnowąsów 2:1. Dzięki temu ekipa Laskowskiego z pierwszego miejsca w grupie awansowała do fazy ćwierćfinałowej. Tam niestety, mimo dobrej gry, przewagi Wkra nie potrafiła pokonać Polonii Kopytowa z województwa podkarpackiego. Co więcej żurominianie nie ustrzegli się prostych

błędów co skutkowało porażką 1:2. W ten sposób walka o najwyższe laury przeszła im koło nosa. Żurominianie walczyli o miejsca 5-8. W tej fazie rozgrywek pokonali radziszowiankę i przegrali z przedstawicielem województwa łódzkiegop Ceramiką Opoczno. Wyniki te spowodowały, że Wkra zakończyła turniej na sżóstym miejscu.

Wkra Żuromin – LZS Czarnowąsy 2:1

Wkra Żuromin – GOSRiT Luzino 1:0