WKRA WYRWAŁA ZWYCIĘSTWO

W doliczonym czasie gry celna główka Tomasza Kamińskiego dała Wkrze Żuromin pierwsze trzy punkty wiosną. Wkra Żuromin pokonała na obiekcie Aktywnej Warszawy Hutnik 2:1.
Tomasz Kamiński był bohaterem starcia w Warszawie. Fot. ZP

Po trzech porażkach przyszło przełamanie. Żurominianie wykorzystali swoje okazje i pokonali Warszawie Hutnika.

Wkra zaskoczyła miejscowych w 23 minucie. Narewski przerzucił piłkę na prawą stronę do Skolmowskiego, a ten podciągnął z piłką w kierunku bramki i dośrodkował w szesnastkę. Tam klatką piersiową futbolówkę zgrał Felipe, a strzałem z półobrotu futbolówkę w bramce umieścił Tomasz Kamiński.

Osiem minut później mógł być już remis. Bohater akcji bramkowej Tomasz Kamiński sfaulował Pawła Giela, a sędzia podyktował jedenastkę dla Hutników. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany, ale nie wykorzystał szansy na remis. Piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole gry.

Niestety tuż przed przed przerwą gospodarze dopięli swego. Dobra akcja Giela zakończyła się podaniem do Filipa Bućko, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Aktywny w zespole Hutnika Paweł Giel był bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie w 54 minucie. Mocne uderzenie z ostrego kąta zatrzymało się jednak na obramowaniu bramki Ambrochowicza. Hutnik miał przewagę, ale nie wiele z niej wynikało. Żurominianie natomiast rzadko zapuszczali się pod bramkę Bartosza Konckiego. Gdy wydawało się, że Wkra po raz pierwszy podzieli się punktami z rywalem w tym sezonie żurominianie zdecydowali się na jeszcze jeden zryw. W doliczonym czasie gry Wkra miała aż trzy okazje. Najpierw, w 92 min., golkiper odbił silny strzał z 16 metrów po dobrym kontrataku. Później strzał Żelaznego głową po rzucie rożnym. Poprawka z narożnika boiska okazała się już skuteczna. Tym razem głową nie do obrony uderzył Tomasz Kamiński wprowadzając w ekstazę całą ławkę rezerwowych i sztab szkoleniowy żurominian.

Unia Warszawa – Stoczniowiec Płock 1:1

Ząbkovia Ząbki – Wisła II Płock 1:1