Sport

WKRA ZDOBYŁA MORAWY

Wkra Bieżuń nie zwalnia tempa i wygrywa kolejne spotkanie. Podopieczni Roberta Piotrowskiego wygrali w Morawach z Konopianką Konopki 1:3.
Michał Malinowski zagrał w Morawach od pierwszej minuty Fot. MO

Wkra Bieżuń była zdecydowanym faworytem w starciu z Konopianką Konopki i ze swojego zadania wywiązała się znakomicie. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Bieżunianie długo bili głową w mur. Skruszyć defensywę zespołu gospodarzy udało się dopiero pod koniec pierwszej części gry. W 43 minucie na prowadzenie Wkrę wyprowadził Michał Gołębiewski. Początek drugiej połowy to chwila nieuwagi, brak koncentracji w wykonaniu bieżunian. To wykorzystała Konopianka doprowadzając, za sprawą kapitana zespołu, Kamila Nosarzewskiego, do remisu. Z biegiem czasu bieżunianie narzucili znów swój styl gry, a sprawy w swoje ręce wziął Maciej Watkowski. Najlepszy strzelec Wkry znów trafił do siatki. Tym razem dwa razy. Najpierw w 62 a później w 82 minucie pojedynku. Bieżunianie zadanie mieli nieco ułatwione, bo gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Nawet podwójnym. Najpierw Konrad Tereszkiewicz, a później Dawid Kobielski musieli opuścić plac gry po dwóch żółtych kartkach.