Sport

WKRA ZLAŁA MAKOWIANKĘ

Wkra Żuromin w wyjazdowym spotkaniu pokonała Makowiankę Maków Mazowiecki aż 6:1. Żurominianie rozpoczęli prawdziwą kanonadę w drugiej połowie pojedynku.
Wkra Żuromin rozstrzelała na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki. Autorem dwóch bramek był Bartosz Narewski. Fot. ZP

Na mecz z ostatnim zespołem ligowej tabeli – Makowianką Maków Mazowiecki – wybrali się w miniony weekend gracze Marcina Liga. Wkra Żuromin po dobrych spotkaniach w ostatnich tygodniach liczyła na kolejne punkty, zwłaszcza, że gospodarze w całym sezonie zdobyli ledwie pięć punktów.

Żurominianie byli faworytem spotkanie, ale już po kilku minutach musieli przyjąć zimny prysznic. W 4 minucie pojedynku Jakub Tyska pokonał Mateusza Ambrochowicza. Gospodarze objęli prowadzenie i długo uprzykrzali życie ofensywnym graczom żuromińskiej Wkry. Piłkarze Marcina Liga przejęli inicjatywę, ale mieli sporo problemów z finalizacją. Na szczęście pod koniec pierwszej połowy gola na 1:1 zdobył Felipe da Silva. Po zmianie stron żurominianie bardzo szybko rozstrzygnęli losy rywalizacji. W ciągu dwunasty minut Wkra zdobyła aż cztery gole. Najpierw dublet ustrzelił Felipe, później do siatki trafił Wiktor Kowalczyk, a w 64 i 66 minucie dwie bramki na swoim koncie zapisał Bartosz Narewski. Wynik w 71 minucie ustalił Tomasz Kamiński.

Wkrę czekają teraz dwa spotkania na własnym obiekcie. W środę „Zielono-czerwoni” zagrali zaległy mecz ze Stoczniowcem Płock, a w sobotę (30 kwietnia) przy Żeromskiego spotkają się z Sokołem Serock.

OM

Makowianka Maków Maz. – Wkra Żuromin 1:6 (1:1)

Bramki: Tyska 4 min – Felipe 41, 54 min., Kowalczyk 57 min., Narewski 64, 66 min., Kamiński 71 min.

Skład: Ambrochowicz – Brydziński, Kowalczyk, Kosiński, Karolewski, Kamiński, Narewski, Felipe, Sowiński, Skolmowski, Jakubowski

Ponadto: Barski, Helder, Oszmański, Stopczyński, Nowacki, Krantowski