Sport

WKRA ZNÓW LIDEREM

Wkra Żuromin pokonała na wyjeździe Kryształ Glinojeck i została liderem rozgrywek Dalubo Ligi Okręgowej. Dotychczasowy lider stracił punkty.

Spotkanie w Glinojecku zapowiadało się jako bardzo wymagające i być może nie widać tego po wyniku, ale rzeczywiście takie było. Żurominianie szybko otworzyli wynik pojedynku. Już w szóstej minucie gola na prowadzenie zdobył Dominik Stopczyński.

Kolejne trafienia przyszły po przerwie. W ciągu 10 minut podopieczni Tomasz Szmita „ukuli” dwukrotnie. Najpierw Mykola Korzun, a później Karol Brydziński pokonali bramkarza gospodarzy. Kryształ wprawdzie pokusił się o honorowe trafienie, ale nie zmieniło to już losów spotkania.

Wkra Żuromin wygrała ważnym mecz, a dzięki stracie punktów Opii Opinogóra awansowała na pozycję lidera. Gracze Opii na własnym obiekcie zremisowali z Mazurem Ojrzeń, a to oznaczało tylko jeden punkt dopisany do ligowej tabeli.

Teraz znów wszystko w nogach żuromińskich zawodników. Komplet punktów w ostatnich czterech pojedynkach sprawi, że Wkra cieszyć się będzie z awansu do V ligi. Żurominianie kolejny krok do awansu muszą postawić w sobotę. Wtedy to na własnym obiekcie zmierzą się z GKS-em Strzegowo. Mecz zaplanowano na godzinę 12:00.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.