WKRA ZNÓW PRZEGRYWA U SIEBIE

Bez punktów, bez bramek, bez stylu – Wkra Żuromin znów zawiodła kibiców przy Żeromskiego 5. Podopieczni Jana Ciosa przegrali z Narwią Ostrołęka 0:2. Zespół wylądował na 12 miejscu ligowej tabeli.

Kolejne potknięcie Wkry Żuromin w walce o udział w rozgrywkach nowej IV ligi. Podopieczni Jana Ciosa przegrali z mającą taki sam cel Narwią Ostrołęka i spadają w tabeli coraz niżej. Żurominianie przed własną publicznością nie popisali się. Byli zdecydowanie słabsi. To Narew nadawała ton boiskowym wydarzeniom, próbowała grać kombinacyjnie. Udokumentowała to bramką w 15 minucie spotkania kiedy Bartłomiej Ziemak dośrodkował, a Przemysław Olesiński z bliska pokonał Marka Koczota. Niestety sytuacja ta została okupiona kontuzją żuromińskiego golkipera. Napastnik po oddaniu strzału wpadł w interweniującego doświadczonego bramkarza Wkry. Chwilę później Koczot musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się, wracający po kontuzji, Mateusz Ambrochowicz.

Żurominianie tylko raz przed dłuższy okres potrafili zdominować Narew. Między 25 a 35 minutą stworzyli kilka dogodnych okazji do wyrównania. Jedną z nich, po bardzo ładnej zespołowej akcji miał Felipe. Niestety najlepszy gracz żuromińskiej Wkry z 10 metrów trafił wprost w bramkarza drużyny przyjezdnych. Żurominianie oddali w tym czasie sporo strzałów. Niestety, bardzo często uderzenia te nie trafiały w światło bramki lub były blokowane przez defensorów gości.

W drugiej połowie szansy na remis nie wykorzystał natomiast Nowacki. Po dobrym dośrodkowaniu doświadczony zawodnik Wkry będąc niepilnowany nie trafił dobrze w piłkę głową, a tym samym futbolówka minęła bramkę.

W 79 minucie losy pojedynku zostały rozstrzygnięte. Skrzydłowy Narwii Damian Gałązka zagrał dobrze do Macieja Staszczuka, a ten zagrał płaskie podanie w kierunku bramki. Futbolówa trafiła do ustawionego tyłem Kevina Karwowskiego, a ten piętą pokonał Mateusza Ambrochowicza.

Wkra Żuromin – Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)

Bramki: Olesiński, Karwowski

Skład: Koczot (Ambrochowicz) – Barski, Stopczyński, Żelazny, Kowalczyk, Skolmowski, Cheffou, Kamiński, Felipe, Helder Rodrigues, Nowacki