WKRA ŻUROMIN DOMINUJE I WYGRYWA

Wkra Żuromin dopisała na swoje konto ważne trzy punkty w starciu z Żyrardowianką Żyrardów. „Zielono-czerwoni” pokonali gości, którzy kończyli mecz w podwójnym osłabieniu, 3:1. Wkra wyszła na prowadzenie już w pierwszej połowie.

Warunki nam nie sprzyjały. Pierwszą połowę musieliśmy mierzyć się z grą pod wiatr. Ciężko nam było się przedrzeć. Najważniejsze jednak, że zrealizowaliśmy cel, jakim były trzy punkty – mówi Tomasz Paczkowski, trener żuromińskiej Wkry.

Mimo to żurominianie pierwszą połowę zakończyli prowadząc dwoma bramkami.

Wkra objęła prowadzenie, dzięki wypracowanemu stałemu fragmentowi gry. Gol wprawdzie powinien paść już chwilę wcześniej, ale w sytuacji sam na sam bramkarz Żyrardowianki końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry znakomicie wyizolowany został Bartłomiej Żelazny, który uderzył piłkę głową, a nieuchronnie zmierzającą do siatki futbolówkę ręką zatrzymał Yunus Hurmenow. Sędzia dał zawodnikowi gości czerwoną kartkę i wskazał na rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dawid Klepczyński.

Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Tomasza Paczkowskiego podwyższyli wynik spotkania. Bartosz Narewski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, zagrał piłkę do ustawionego przed polem karnym Tomasza Kamińskiego, a ten obsłużył wbiegającego w szesnastkę Dawida Klepczyńskiego. Pomocnik „przełożył” obrońcę Żyrardowianki i popisał się celnym, technicznym uderzeniem.

Po przerwie żurominianie grali spokojnie, mieli przewagę, ale nie ustrzegli się błędów. W 79 minucie „Żyrka” złapała jednak kontakt. Dośrodkowanie na szósty metr, do piłki wyszedł Mateusz Ambrochowicz, który chciał piąstkować piłkę. Niestety, wpadł w gracza gości, a sędzia wskazał na „wapno”. Damian Rakoczy wykorzystał rzut karny i zrobiło się nerwowo. Na szczęście tylko na kilka minut. Pięć minut po strzeleniu bramki przez rywali Wkra wyprowadziła szybką kontrę, a Jakub Paliński musiał ratować się faulem. Gracz Wkry mógł wyjść na czystą sytuację strzelecką. Sędzia napominał go drugim kartonikiem i Żyrardowianka grała w „9”. Dwie minuty po tym zdarzeniu gracze Tomasza Paczkowskiego postawili kropkę nad i. Kamiński przejął piłkę, zagrał do Huberta Rzepkowskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się.

Wkra Żuromin – Żyrardowianka Żyrardów 3:1 (2:0)

Bramki: Klepczyński 27 (k), 39 min., Rzepkowski 86 min. – Rakoczy 79 min. (k)

Czerwone kartki: Hurmenov 26 min., Paliński 84 min. (Żyrardowianka)

Skład: Ambrochowicz – Barski, Kosiński, Kułaga, Żelazny (Kowalczyk) – J.Karolewski (M.Karolewski), Klepczyński, Kamiński, Śmigrodzki (Nowacki), Rzepkowski (Gajewski) – Narewski (Stopczyński)