Sport

WKRA ŻUROMIN POKONAŁA MIEŃ LIPNO 3:1

Podopieczni Macieja Grzybowskiego pokonali w kolejnym meczu kontrolnym Mień Lipno. Wkra wygrała starcie z rywalem z kujawsko-pomorskiej "okręgówki" 3:1.
Kamil Skolmowski zdobył dwa gole
Fot. MO

To spotkanie kontrolne początkowo nie znalazło się w planie przygotowawczym. Co wpłynęło na decyzję sztabu szkoleniowego o rozegraniu dodatkowej gry?

– Z uwagi na fakt, że w ostatnim spotkaniu nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników postanowiliśmy dołożyć jeszcze jeden mecz kontrolny – mówi szkoleniowiec Wkry, Maciej Grzybowski.

Trener żurominian tłumaczy, że w tej grze mógł sprawdzić kilka wariantów, dać możliwość gry zawodnikom, a w ten sposób zbudować ich formę przed rozgrywkami ligowymi.

Wkra zdominowała rywala. W pierwszej części spotkania miała mecz pod

pełną kontrolą. Żurominianie wyprowadzali piłkę z linii obronnej, często gościli pod polem karnym przeciwnika i stwarzali okazje bramkowe. Sporo z nich jednak przestrzelili. W 31 minucie goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę Mateusza Ambrochowicza. Strzał ten zakończył się bramką wyrównującą. Wcześniej prowadzenie Wkrze dał Kamil Skolmowski. Ten sam gracz zdobył także drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się także Bartłomiej Nowacki.

OM

Wkra Żuromin – Mień Lipno 3:1
Skład: Ambrochowicz – Kowalczyk, Bieńkowski, Żelazny, Kosiński – B.Narewski, Kamiński, Klepczyński, Śmigrodzki – Nowacki, Skolmowski
Ponadto: Wiśniewski, Laskowski, J.Karolewski, M.Karolewski, D.Pikalski, Poniewski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.